Monday , 21 January 2019

57 українських чиновників задекларували понад 21 000 біткоінів

Згідно з недавнім дослідженням, проведеним Opendatabot, 57 офіційних осіб в Україні оголосили про власність понад 21 000 біткоінів (BTC) в якості нематеріальних активів за останні два роки.

Українські посадовці зобов’язані розкривати свої активи в офіційному електронному деклараційному процесі, направленому на скорочення корупції. Opendatabot – це сервіс, який контролює реєстраційні дані українських компаній і офіційних осіб.

«Згідно з дослідженням, у всіх чиновників в цілому 21 128 біткоінів», – повідомив РБК, підкресливши, що це число є лише приблизною оцінкою і не включає в себе альткоіни або інші крипто активи, оголошені в гривні.

Opendatabot виявив, що протягом двох років найбільшу кількість біткоінів було задекларовано, українським депутатом Верховної Ради Дмитром Голубовим. Він задекларував 4 376 BTC в 2015 році.

Друге місце зайняв голова Одеської обласної ради 7-го скликання Анатолій Урбанський. Станом на грудень 2016 року він задекларував 4,256.3378 BTC вартістю 111,1 млн. гривень (~ $ 3,8 млн.).

За даними окремого дослідження, проведеного Bihus.info, розглядаючи тільки декларації 2017 року, українські офіційні особи в цілому задекларували близько 195,4 млн. гривень (~ $ 6,75 млн.). Дослідження показують, що, порівнюючи з іншими типами інвестицій, більшість чиновників інвестували свої активи в криптовалюти.

Майже третина криптовалют була задекларована депутатом Одеської міської ради Дмитром Пальпатіним. Він задекларував 7,711 bitcoin cash (BCH) 1 серпня, в день появи Bitcoin Cash, в результаті форку біткоіна, загальною вартістю 57,8 млн. гривень (~ $ 2 млн.). Ця інформація також була показана в його заяві, представленій Opendatabot.

Другим за кількістю заявлених криптовалют в 2017 році, став депутат Верховної Ради Олександр Урбанський. Він заявив 5,328 BCH загальною вартістю понад 40 мільйонів гривень.

Тим часом, третій депутат Верховної Ради Дмитро Голубов оголосив про власність 4,376 BCH вартістю близько 33 мільйонів гривень.

У серпні 2017 році три українських законодавця Верховної Ради задекларували 11 644 біткоінів. Серед них були депутати Урбанський і Голубов, а також Дмитро Білоцерківець.

Криптовалютний закон ще не прийнятий

В даний час Національний банк України (НБУ) не визнає біткоіни або інші криптовалюти. Було подано кілька законопроектів для регулювання криптовалют в Україні, але жоден з них не був прийнятий.

Перші два законопроекти були представлені в жовтні 2017 року. Третій законопроект, званий законопроектом № 7246, доповнює другий. Він прагне внести поправки в податковий кодекс України такі, як звільнення прибутку від покупки і продажу криптовалют і їх деривативів від податків. Однак НБУ назвав документи передчасними і як і раніше обговорює правовий статус біткоіна і інших криптовалют.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *