Saturday , 15 December 2018

AMD: крипто бум не є частиною нашої довгострокової стратегії

У зв’язку із зростанням популярності криптовалют, цей рік був досить успішним для графічних процесорів, що складають невід’ємну частину зусиль в області майнінгу. Advanced Micro Devices (AMD) оголосила про передбачуваний валовий прибуток  35% в четвертому кварталі 2017 року.

У той час як виробники GPU прогнозували важкий 2017 рік, попит на графічні процесори був просто неймовірним.

Однак цей імпульс виявився тимчасовим, оскільки команда AMD заявила, що їх час в криптовалютній індустрії добігає кінця. AMD передбачали це з самого початку, оскільки криптовалютний бум не був частиною їх довгострокової стратегії.

Вирівнювання попиту

Виступаючи від імені компанії, генеральний директор Ліса Су сказала, що вони більш консервативно підходять до операцій по криптовалютному майнінгу.

«На нашу думку незабаром буде спостерігатися деяке вирівнювання попиту на криптовалюти. Але тим не менш, ми спостерігаємо поповнення запасів в каналах і т. д. Так що ми трохи консервативні відносно криптовалют», – пояснила Ліса Су.

Після оприлюднення звіту про доходи за третій квартал було відзначено, що їх акції впали майже на 11% після того, як компанія заявила, що очікує, що її продажі в четвертому кварталі впадуть приблизно на 15% в порівнянні з третім кварталом.

Частково це відбувається через зменшення попиту на графічні процесори компанії, які використовуються для прискорення операцій з криптовалютного майнінгу.

Думки аналітиків протилежні

Підвищення зростання продажів AMD викликано попитом на криптовалютний майнінг, але графічна компанія заявила, що це важко оцінити насправді. Оскільки їх карти, якими користуються майнери, такі ж, як і для ігор, існує складна лінія для диференціації клієнтів.

Марк Ліпасіс (Mark Lipacis), аналітик Jefferies, сказав, що вважає, що криптовалютний попит в третьому кварталі склав від $ 75 млн до $ 100 млн. Ліпасіс помітно оптимістично ставиться до майбутнього криптовалют для AMD. Після звіту про доходи, Ліпасіс додав, що, поки криптовалюти продовжують ставати більш цінними, в AMD буде спостерігатися зростання продажів відеокарт.

Рік Шафер, аналітик Oppenheimer, явно менш оптимістичний щодо майбутнього AMD. Він сказав, що криптовалюти були найбільшим джерелом зростання для компанії, і оскільки AMD заявила, що очікує зменшення свого криптовалютного попиту, середньострокові і довгострокові перспективи компанії не такі сильні, як прогнозують інші аналітики.

Різкий сплеск глобального попиту на обладнання для криптовалютного майнінгу, що стався протягом 2017 року, став основним джерелом прибутку компанії. AMD досі спостерігала зростання прибутку на 26% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, незважаючи на те, що в інших секторах компанії спостерігався застій. До оголошення у вівторок ціна акцій AMD зросла приблизно на 90% за попередні 12 місяців.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *