Saturday , 20 October 2018

Bitcoin знову стикається з затримкою транзакцій в очікуванні вирішення проблеми масштабованості

В даний час мережа Bitcoin стикається з затримкою більш ніж 135 000 непідтверджених транзакцій, до того ж виросли комісії. Це відбувається через кілька днів після того, як прихильники рішення масштабування SegWit2x оголосили, що вони не будуть рухатися вперед з подвоєнням розміру блоку Bitcoin через відсутність консенсусу. На даний момент існує тільки одне очевидне рішення проблеми масштабованості: lightning network.

Переваги мережі lightning – відсутність проблем масштабування, низька оплата, плюс вона може вирішити проблему масштабованості Bitcoin. Оскільки обсяг транзакцій в мережі Bitcoin збільшується, а обсяг даних, які можуть вписуватися в блок, залишається колишнім, економіка Bitcoin страждає від перевантаженої мережі. Буде потрібно більше часу, ніж зазвичай, – до декількох годин – для підтвердження транзакції в мережі Bitcoin і високих транзакційні збори знову вражають мережу.

Що таке мережа lightning

Мережа lightning буде впроваджувати сценарій смарт-контракту в мережу Bitcoin, яка відкриє приватні платіжні канали між одноранговими вузлами, які здійснюють транзакції. На додаток до всіх приватних платіжних каналів, частиною яких вони є, кожен з однорангових вузлів матиме один канал, відкритий для Bitcoin Blockchain.

Однорангові вузли транслюють дані за своїми особистими каналами, але тільки остаточний результат транзакції буде транслюватися в блокчейн. Через це майнери будуть обробляти набагато менше транзакцій, ніж в даний час. У теорії, lightning мережа робить р2р транзакції більш ефективними, не маючими проблем масштабування і дешевими. Програмне забезпечення проходить тестування в мережі Litecoin.

Шлях до реалізації мережі lightning спочатку пройшов через активацію Segregated Witness (SegWit). Цей код відокремлює підписи від даних транзакцій, щоб звільнити місце в блоці. SegWit надав мережі Bitcoin можливість обробляти в чотири рази більше транзакцій в блоці, ніж раніше. На практиці, однак, очікується, що він просто подвоїть пропускну здатність мережі.

Що відрізняє мережу lightning?

У мережі lightning перевірки будуть миттєвими і одночасними з транзакціями. Приватні платіжні канали, захищені за допомогою мульти-підписів та блокувань часу, дозволяють миттєво здійснювати транзакції між одноранговими вузлами. Це означає, що користувачам більше не потрібно буде чекати надмірно тривалий час для підтвердження транзакції.

Оскільки приватні канали працюють окремо від мережі Bitcoin, у майнерів буде менше транзакцій для обробки, ніж в даний час. У блокчейн транслюватиметься тільки остаточний результат, що призводить до більш ефективного використання меж даних для поточної мережі Bitcoin.

Масштабований і недорогий протокол, такий як мережа lightning, дозволяє залучати клієнтів від традиційних фінансових посередників, таких як Visa, через економію коштів. Торговцям більше не доведеться оплачувати непомірні транзакційні збори, транспортні витрати, витрати на аудит і витрати на посередництво. Що ще краще, так це те, що ваші транзакції будуть проходити прямо між вами (першою стороною) і стороною, з якою ви ведете бізнес (друга сторона), без необхідності проходити через фінансового посередника (третя особа), який практично не має ніякого відношення до фактичної угоди.

Стає очевидним, що проблема масштабування як і раніше переслідує мережу Bitcoin. За останні кілька днів ціна Bitcoin впала, а Bitcoin Cash різко зросла. Bitcoin Cash – це форк Bitcoin, який видалив SegWit і збільшив розмір блоку до 8 МБ. Багато хто з біткоін співтовариства, хто підтримуює більші блоки в якості масштабуючого рішення, швидше за все, перейшли на Bitcoin Cash.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *