Friday , 19 April 2019

Bitcoin Cash планує 32-МБ хардфорк

Провідний розробник повновузлового клієнта Bitcoin ABC Aморі Сечет підтвердив, що 15 травня буде реалізований хардфорк Bitcoin Cash (BCH), з метою забезпечення більших розмірів блоків разом зі зміною деяких інших налаштувань.

Хардфорк був очікуваним, оскільки Аморі Сечет оголосив про наміри реалізації вилки ще кілька місяців тому. Крім того, Сечет пояснив, що після нового року буде легше зробити це, а також пояснив деякі причини, з яких буде реалізований форк. Тепер, на цьому тижні команда розробників ABC випустила версію 0.17.0, яка містить код для зміни консенсусних правил мережі Bitcoin Cash.

Запланований час активації буде 15 травня, але немає конкретної висоти блоку для цього хардфорка. Подібно «народженню» BCH і останній вилці в листопаді, консенсусні правила будуть змінюватися на основі методу «Median Time Past» (MTP). Отже, у вівторок, 15 травня, в 12:00:00 UTC, 2018, протокол консенсусу мережі оновиться, коли середня тимчасова мітка останніх 11 блоків виявиться не менше 1 526 400 000. Конкретний час активації залежить саме від знаходження даного блоку.

Зміни: розмір блоку і OP-коди

Дві основні функції, на які вплине хардфорк – миттєве підтвердження і масштабування – розмір блоку збільшиться до 32 МБ, щоб забезпечити більший обсяг і швидкість транзакцій. В інтерв’ю на конференції Satoshi’s Vision в березні, Сечет описав зміни масштабу як «подібний Paypal обсяг платежів». Зміни операційних кодів проводяться з метою введення «характеристик, подібних Ethereum». Будуть додані або повторно активовані коди операцій (op codes), в тому числі OP_CAT, OP_AND, OP_OR, OP_XOR, OP_DIV, OP_MOD, OP_SPLIT, OP_SUBSTR, OP_NUM2BIN і OP_BIN2NUM. Однак додавання коду OP_Group, що став причиною виникнення деяких розбіжностей в співтоваристві, не буде здійснене в процесі травневого апгрейда, воно перенесено на листопад. Замість цього буде додано код OP_Return зі збільшеним розміром даних до 220 байт.

Сечет продовжив висловлювати свою підтримку на користь декількох реалізацій Bitcoin Cash від розробників, що стоять за клієнтами такими, як Bitcoin Unlimited і Parity. Сечет відчуває, що безліч реалізацій протоколу допоможе безперебійно працювати:

«Важливо мати кілька реалізацій з двох причин: перша – це технічна причина. Якщо в одній реалізації є помилка, то при наявності іншої, ви зможете підтримувати роботу мережі».

Він також розповів про те, як кілька клієнтів запобігають монополізації і забезпечують справедливість. «Я думаю, що це здорово, тому що, в разі якщо один з клієнтів буде діяти нечесно, він почне втрачати частку на ринку, і в результаті вона перейде до іншого клієнта. Це гарантує чесність », – додав він.

В оголошенні розробники порадили всім, хто запустив ноди, завантажити нову версію, одночасно звернувшись до товариства, в тому числі «до бірж, провайдерів гаманців і інших учасників екосистеми, повідомивши їм, що вони повинні оновити своє програмне забезпечення або запустити оновлену версію Bitcoin ABC або інше сумісне програмне забезпечення».

Розробники ABC повідомляють, що клієнти Bitcoin Unlimited і Bitcoin X підтвердили, що вони будуть оновлювати своє програмне забезпечення відповідно до хардфорку.

Останнє оновлення мережі Bitcoin Cash в листопаді 2017 року мало нульові ускладнення, а зміни консенсусу з регулювання складності (DAA) стримували складність видобутку. Можна з упевненістю сказати, що підприємницькі кола BCH, схоже, не боїться жорстких вилок. Прихильники з нетерпінням чекають збільшення розміру блоку до 32 МБ і змін op-коду, які можуть принести подібні до Ethereum характеристики в мережу BCH.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *