Sunday , 24 June 2018

Bitcoin Cash стає найдовшим ланцюгом

Мережі Bitcoin Cash (BCH) вже майже місяць і, схоже, вона зростає з кожним днем. Станом на 22 серпня ланцюжок BCH довше блокчейна BTC на 959 блоків, а також зафіксовано найбільший рівень хешрейта в цей день протягом короткого періоду часу.

Ланцюжок BCH продовжує своє зростання, так як оброблено 4385 блоків, здобутих з моменту хардфорка 1 серпня. В даний час існує шість відомих майнінг пулів, що обробляють блоки BCH, включаючи BTC.top, Viabtc, Pool.Bitcoin.com, F2Pool, Antpool і BTC.com. Є також три «невідомих» майнера, на частку яких припадає приблизно 19% хешрейта мережі BCH.

Раніше на цьому тижні стало вигідніше добувати BTC, оскільки підвищилася складність майнінгу в мережі BCH. Проте 24 серпня блокчейн BCH зазнав багаторазове падіння складності і тепер працює на 10% складності існуючої мережі.

У хешрейта між обома ланцюжками був цікавий взаємозв’язок, так як BTC і BCH майнери переключалися між мережами в результаті змін складності. 22 серпня протокол BCH перевершив весь хешрейт BTC на короткий період, і тепер хеш-потужність основної мережі – тільки один exahash вище.

На момент написання статті, хешрейт BTC становить приблизно 4,3 exahash в секунду, в той час як BCH хешрейт становить 3,2 exahash. Причина, по якій майнери переключалися між мережами в гонитві за прибутком, полягає в тому, що середній час зниження складності мережі BCH менше в порівнянні зі складністю мережі біткоін, яка перераховується кожні 2016 блоків. Проте, ціна біткоін трохи виросла, а майнінг в ланцюжку BCH на 5% більше вигідний.

Прихильники BCH також спостерігали деяку додаткову інфраструктурну підтримку мережі, так як минулого тижня стартап Blockchain анонсував появу в гаманцях інструменту для вилучення. Крім того, стартап соціальних мереж Yours оголосив, що вони переключилися з litecoin на BCH. Також і інші проекти працюють над розробкою генератора паперового гаманця на основі bitcoin cash, а новий гаманець Exodus (Eden) оголосив, що він підтримає BCH.

На додаток до досягнень ланцюга BCH за останні кілька тижнів головний науковий співробітник Nchain Крейг Райт недавно привітав зусилля розробників bitcoin cash. Більш того, Райт і його компанія Nchain заявили, що вони не стоять за проектом BCH, так як багато хто вважає, що фірма могла бути «невідомим» майнінг хешрейтом.

«Некоректні коментарі припускають, що я за стою за ініціативою bitcoin cash, але це не так» – пояснює Райт.

«Тим не менше, я вітаю зусилля тих, хто стоїть за bitcoin cash, спрямвані на досягнення дійсно децентралізованих електронних грошей з більш високою ефективністю транзакцій».

Генеральний директор Nchain Стефан Метьюз також підтвердив заяви Райта, повідомивши ЗМІ, що компанія не підтримувала проект bitcoin cash.

«Ми згодні з принципами bitcoin cash, націленими на надання криптовалюти з низькими комісійними і надійними підтвердженнями, і його прагненням стимулювати необмежене зростання, глобальне прийняття і децентралізований розвиток. Ми бажаємо успіху bitcoin cash і тим, хто несе відповідальність за ініціативу, – додає Метьюз.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *