Saturday , 20 October 2018

Bitcoin Cash успішно реалізує хардфорк

Більшість нод мережі (приблизно 82%) перейшли на нове програмне забезпечення (версія 0.16.0 або новіше), яке включає в себе правила, спрямовані на те, щоб розподіл винагороди протоколу був більш привабливим для майнерів, які забезпечують його блокчейн.

Випущена приблизно о 21:00 UTC, нова версія блокчейна bitcoin cash з тих пір видобула шість блоків, в той час як жоден з них ще не був здобутий в старій мережі. Судячи з результатів, хоча все ще можливо, вилка пройде без створення конкуруючої криптовалюти.

Сьогоднішній хардфорк повинен переключити протокол на інший алгоритм майнінгу, який сприятливо змінить нинішню ситуацію, в якій майнерам доводиться створювати нові блоки приблизно кожні 600 секунд.

Ідея полягає в тому, що bitcoin cash буде захищений від раптових змін в складності, які спонукали велику кількість майнерів часто перемикатися між блокчейнамі біткоін і bitcoin cash, мігруючи на будь-яку версію, яка пропонує найбільше з точки зору винагороди.

Зберігаються незмінними правила, які привели до створення криптовалюти, яка в серпні була запущена в результаті вилки основного блокчейна біткоіна за допомогою коду, який збільшив розмір блоку до 8 МБ, в порівнянні з 1 МБ на біткоін.

Плавне оновлення

Незважаючи на необхідність зміни умов майнінгу, багато хто думає, що оновлення буде плавним.

У своїх зауваженнях Haipo Yang та Jiang Zhuoer, два великих оператори майнінг пулу, заявили, що вони не очікували, що зміна буде спірною. Інші користувачі, виступаючи в каналах WeChat, присвячених криптовалюті, висловлювали схожі заяви про підтримку цього заходу.

Частково це пояснюється алгоритмом майнінгу, який, як вони визнали, в минулому породжував дикі коливання хешрейта. Більшість розробників погодилися.

Згідно з повідомленням в блозі, в якому викладена інформація про хардфорк і оновлене програмне забезпечення, поточне правило є «проблематичним, оскільки воно запобігає послідовному швидкому підтвердженню користувачів і радикально змінює графік випуску монет».

На сьогоднішній день стартапи, включаючи Yours and Ledger, перейшли на програмне забезпечення.

Cash and carry

Якщо оновлення програмного забезпечення в кінцевому підсумку буде виконано, це може послужити хорошою ознакою для bitcoin cash.

Прихильники протоколу, ймовірно, натхненні майбутнім мережі в зв’язку зі скасуванням хардфорка Segwit2x, запланованого в мережі біткоін минулого тижня. Спірна пропозиція щодо масштабування, складена групою майнерів і біткоін компаній, Segwit2x прагнув збільшити розмір біткоін-блоку з 1 МБ до 2 МБ за допомогою хардфорка.

Проте, через відсутність консенсусу, її прихильники, схоже, переходять на альтернативи. У цей уїк-енд ціна bitcoin cash зросла до рекордної позначки майже $ 2 000, хоча аналітики висловлюють сумніви в тому, наскільки це тривала (або навіть реальна) підтримка мережі.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *