Wednesday , 20 June 2018

Bitcoin Cash: ще одна розвилка на дорозі Bitcoin

Минулого тижня біткоїн спільнота і інвестори зітхнули з полегшенням, коли BIP 91 запустився і активізувався, сигналізуючи про те, що в кінці кінців вирішилося довге обговорення біткоїну. Впевненість в активі піднялася, ціна оговталася від попереднього падіння.

А потім з’явився несподіваний поворот.

В останні 72 години мережа Bitcoin поводиться так, ніби він рухається до активованої користувачами жорсткої вилці (UAHF) під назвою Bitcoin Cash. Подія запланована на сумнозвісну дату – 1 серпня, раніше передбачувану дату реалізації SegWit за допомогою користувальницької активованої м’якої вилки (UASF).

Що таке Bitcoin Cash?

Bitcoin Cash – альтернативний токен, який може виникнути в результаті запланованого UAHF, як зазначено вище. По суті це означає, що блокчейн біткойнов може розбитися на два конкуруючі ланцюга.

Початковий план використання Bitcoin Cash складався з засобу для підстрахування на випадок непередбачених обставин, адже компанія Bitcoin, Bitmain, виступала проти UASF для SegWit. І якби друга половина SegWit2х не була активована – це був би запасний план.

Потім на конференції Bitcoin, що відбулася в Нідерландах з 29 червня по 1 липня цього року, інженер-програміст Amaury Sechet анонсував альтернативний клієнт Bitcoin (програмне забезпечення) під назвою Bitcoin Adjustable Blocksize Cap (Bitcoin ABC).

Зараз стало відомо, що токеном для даного клієнта є Bitcoin Cash, а розробники Bitcoin ABC оголосили, що мають намір запустити протокол вже 1 серпня.

Bitcoin Cash від класичного Bitcoin буде відрізнятися за такими параметрами:

  • SegWit: Bitcoin Cash НЕ буде реалізовувати SegWit
  • Блок: у Bitcoin Cash негайне збільшення від 1 МБ до 8 МБ
  • Співіснування: захист від повторного копіювання і знищення гарантує, що якщо два ланцюги будуть конкурувати, Bitcoin Cash буде спрямований на скорочення можливих збоїв і дозволить безпечне співіснування двох ланцюгів.

Як це може вплинути на ВТС заощадження?

Якщо коротко, то Bitcoin Cash не вплине на баланс ВТС. Розкол ланцюга призведе до того, що ви отримаєте рівну кількість токенів як в старому, так і в новому ланцюгах. Однак цінність цих монет буде різною, і швидше за все сильно зміниться в міру того, як ствердиться більшістю.

Для отримання альтернативних токенів необхідно вивести свої активи в ВТС на гаманці, ключі яких контролюєте ви. Деякі біржі і гаманці заявляють про готовність розподілити Bitcoin Cash серед своїх користувачів, але чи будуть вони досить технічно підготовлені до цього невідомо.

Реакція спільноти

  • Майнери

Заяви, випущені до сих пір щодо пулів майнерів, включаючи Bitmain, показують, що вони будуть продовжувати підтримувати SegWit2x і вихідний ланцюг біткоїну і не виключають підтримки мережі Bitcoin Cash. ViaBTC, біржа, а також пул Bitcoin Mining (ViaPool) перерахували акиви на біткоїнні ф’ючерси і прямо заявили про свою підтримку майнінгу в класичному ланцюжку.

  • Біржі

Біржі, мабуть, більш розділені в думках, ніж майнери. Деякі великі біржі, такі як Coinbase, Coinfloor і Bitstamp, ще не сигналізують про будь-яку сильну підтримку Bitcoin Cash. З іншого боку, Bitfinex і Kraken, дві інших великих біржі, оголосили, що вони будуть підтримувати розгалужені монети на рахунках клієнтів і будуть перераховувати Bitcoin Cash для торгівлі. Це буде мати життєво важливе значення для токена, адже при відсутності надійної біржі з обміном токена, ринку для неї не буде.

Повний і актуальний список бірж і гаманців, що підтримують Bitcoin Cash можна побачити на офіційному сайті проекту. Серед бірж це: ViaBTC, OKCoin, BTCBox, Kraken, Bitfinex і ін. Серед гаманців: Bitcoinclassic, Bitcoinunlimited, BXT, Freewallet.

Подробиці були описані у статті: goo.gl/MYftM9

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *