Tuesday , 18 September 2018

Bitcoin.org публічно засуджує прихильників SegWit2x

6 жовтня два анонімних власника сайту Bitcoin.org, «Theymos» і «Cobra Bitcoin» заявили, що незабаром будуть розміщувати на кожній сторінці попередження про ризики Segwit2x, і кожна компанія, пов’язана з форком, також буде згадана.

Веб-сайт, який був спочатку заснований Сатоші Накамото, служить сховищем з відкритим вихідним кодом для біткоін ресурсів та інформації. Веб-сайт служить шлюзом для багатьох людей в криптовалютне співтовариство.

Нинішні власники домену Bitcoin.org заперечують проти пропозиції SegWit2x і відповідної Нью-Йоркської угоди (NYA), і навіть мають намір видалити посилання для прихильників SegWit2x з розділу ресурсів. Тепер, всього за місяць до запланованої дати хардфорка, Bitcoin.org загрожує розмістити банери на кожній сторінці сайту, засуджуючи компанії, які підтримують SegWit2x.

З оголошення:

«В 2017-10-11 опівдні (UTC) Bitcoin.org планує опублікувати банер на кожній сторінці сайту, попереджаючи користувачів про ризики використання сервісів, які за замовчуванням будуть використовувати так званий Segwit2x (S2X) хардфорк. Компанії S2X будуть перераховані. Щоб гарантувати, що ми попереджаємо користувачів тільки про компанії, які фактично поставили б під ризик депозити користувачів, ми настійно рекомендуємо всім компаніям публічно роз’яснити свою позицію до зазначеної дати або за допомогою широко відомої публічної заяви, або шляхом коментування проблеми Bitcoin.org №1835 (або шляхом виконання обох) ».

Зокрема, оголошення вимагає, щоб компанії, які підтримують хардфорк, погодилися не включати в список ланцюжок SegWit2x як «BTC» або «біткоін». Крім того, вони повинні заявити, що вони нічого не зроблять, щоб «позбавити користувачів своїх біткоінів», включаючи кредитування депозитів BTC як «S2X», автоматичну продаж монет користувачів, отриманих з початкового ланцюжка, або використання програмного забезпечення SegWit2x без додавання опціону – захист від повторного відтворення. Нарешті, біткоін служби повинні взяти на себе зобов’язання продовжувати нормальне обслуговування вихідного блокчейна після форку.

Під час початкової дискусії на Github про те, чи слід публікувати Bitonin.org попередження, кілька людей були проти цієї дії. Cobra Bitcoin, «інший» лідер Bitcoin.org, каже, що він зробив попередження про ризик Segwit2x «червоним попередженням», тому що він вважає, що хардфорк у листопаді «можливо, найбільша загроза для біткоіна».

В оголошенні буде перераховано до 50 компаній, які не відповідатимуть цим вимогам, включаючи такі відомі імена, як Coinbase, BitPay, bitFlyer, Xapo і ShapeShift.

Відповідь прихильників SegWit2x

Не дивно, що прихильники SegWit2x не були задоволені рішенням. Розробник BTC1 Джефф Гарзік назвав цей крок останнім прикладом «культури репресій» Bitcoin Core, яка включала його видворення з репозиторію Bitcoin Core на початку цього року. Генеральний директор ShapeShift Ерік Ворхес також критикував рішення:

«Використання bitcoin.org для політичних позицій … поганий прецедент», – написав він на reddit. «Хіба люди тут часто не засуджують Роджера [Вера] за використання bitcoin.com таким же чином?»

Зрозуміло, все співтовариство дискутувало з приводу цього оголошення на форумах та інших формах соціальних мереж. Переважна більшість r / bitcoin користувачів підтримують оголошення веб-сайту, інші ж вважають рішення веб-сайту абсурдним. Theymos, який також є провідним адміністратором форуму Reddit r / bitcoin, заявляє в своєму анонсі: «Це повідомлення в блозі bitcoin.org в основному націлене на залучені компанії та інших людей, які знають про це», пояснює власник Bitcoin.org.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *