Sunday , 26 May 2019

Bitfury і Ripple розробили рішення по масштабуванню блокчейн-систем

Днями blockchain компанія Bitfury і провайдер платіжних мереж Ripple, випустили новий код, який дозволяє проводити транзакції типу Lightning на низці, як блокчейнів, так і існуючих платіжних мереж. У той же час, на ранніх стадіях розгортання вважається, що Lightning Network одного разу зможе розширити можливості біткоіна до мільйонів транзакцій, перемістивши ці транзакції з основного блокчейна біткоіна.

Компанії випустили демо-версію, що демонструє, як нова технологія може використовуватися для здійснення транзакцій між двома різними блокчейнами – біткоін і litecoin, мережами, які, можливо, домоглися найбільшого прогресу в розвитку Lightning Network.

Оскільки Lightning все частіше сприймається, як необхідний рівень для блокчейн транзакцій, компанії розглядають це, як важливий крок до майбутнього, коли користувачам не доведеться турбуватися про те, який метод оплати вони використовують.

Ripple CTO Штефан Томас сказав:

«Я не повинен піклуватися про те, яку конкретну монету ви використовуєте або любите. Якщо ви перебуваєте в PayPal, і я перебуваю на Alipay, або якщо я перебуваю на біткоін, і ви використовуєте банківський рахунок, я все одно зможу відправити вам гроші і не турбуватися про це. Це довгострокова мета».

Додавання Interledger

Завдяки новому протоколу транзакції в Lightning Network сумісні з розробленою Ripple мережею Interledger, а через неї і з іншими розподіленими системами.

Це означає, що він сумісний не тільки з громадськими блокчейнами, такими як bitcoin або ethereum, але з дозволеними протоколами, керованими лише кількома компаніями, а також з традиційними способами оплати, такими як PayPal. Interledger прагне підтримувати транзакції між усіма цими сервісами, пропонуючи тип «умовно-депозитарного» сервісу депонування.

Ініціатива W3C зробила першу успішну транзакцію по цим різним способам оплати раніше цього літа, але новизна тут полягає в тому, що Lightning Network тепер може бути імплементована поверх цієї інфраструктури.

Оскільки litecoin і bitcoin вже підтримують тестові версії Lightning Network, група успішно перевірила транзакції там.

Прямо зараз, протокол працює на testnet, на sandbox версії блокчейна, використовуваній для пробних нових функцій і додатків, але Томас сказав, що функціональність буде працювати аналогічно в мережі (в реальному часі біткоін-мережі), коли буде безпечно її розгорнути.

В процесі розробки продукту компанії також розробили іншу тестову мережу, яку Томас назвав «постійною тестовою мережею для тестових мереж», і яка також перетинає різні блокчейни.

До моменту офіційного релізу технологія буде ретельно доопрацьовуватися. В даний час мережа Lightning Network не була імплементована поверх будь-якого контрольованого блокчейна, який би міг скористатися подібною кроссплатформенністю.

Проте, компанії вже назвали це великим кроком на шляху переміщення грошей через різні типи платіжних мереж. І, оскільки біткоін і litecoin практично завершили роботи по підготовці Lightning Network для роботи в мережі, може не знадобитися багато часу, перш ніж користувачі здійснять реальні транзакції між ними.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *