Thursday , 19 April 2018

Blockstream запускає бета-версію бічного ланцюга «Liquid»

Bitcoin стартап Blockstream запускає в бета-версію бічного ланцюга, що отримав назву Liquid.

Реліз зазначає, що бічний ланцюг (вперше оголошений в кінці 2015 року) вийде зі сфери тестування і перейде в реальну мережу bitcoin. Blockstream демонструє sidechain на конференції Consensus 2017 на цьому тижні.

Liquid є приватним блокчейном. Це означає, що, як і в інших приватних блокчейнах, існуючих на сьогоднішній день (наприклад, проект Hyperledger під управлінням Linux Foundation, а також проекти інших консорціумів), є певний контроль над тим, хто може надсилати транзакції. Це відрізняє його від відкритих систем, таких як bitcoin або ethereum, до яких може приєднатися будь-який користувач.

Однак, замість того, щоб бути автономною системою, як деякі інші приватні блокчейни, Liquid спроектований як шар, який побудований поверх bitcoin blockchain. Рух bitcoin в основному знаходиться на іншому рівні в бічному ланцюзі, але користувачі і компанії контролюють свої фонди, оскільки вони прив’язані до активу bitcoin.

Основна ідея Liquid полягає в тому, щоб допомогти компаніям, таким як біржі, переміщати великі суми bitcoin швидко. Більше 10 компаній, в тому числі великі bitcoin біржі, з квітня тестують технологію на виробництві.

Самсон Моу з Blockstream сказав:

«З нашою оновленою дорожньою картою я вважаю, що пропозиція для бірж має величезну цінність: миттєві транзакції, поліпшена конфіденційність і можливість дозволити своїм користувачам утримувати кошти Liquid поза біржею».

Він додав, що Blockstream веде переговори з іншими bitcoin біржами, які зацікавлені в реєстрації.

Крім того, певна частина конфіденційності вбудована в Liquid за допомогою «конфіденційних транзакцій» – ще однієї техніки, вперше отриманої розробниками Blockstream. В цьому випадку баланси захищаються від користувачів, які не беруть участі в транзакції.

Звичайно, більшість користувачів bitcoin більше зацікавлені в безпомилковій версії технології, в якій вони зможуть відправляти свої bitcoin в інший ланцюжок без будь-яких сторонніх спостерігачів за обміном.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *