Sunday , 24 March 2019

Blockstream запускає бета-версію мережі Lightning, що включає підтримку TOR

Blockstream випустив версію 0.6 c-lightning для масштабування біткоіна. Завдяки цій реалізації Lightning Network, яка написана на мові програмування C, клієнт перейшов на нову архітектуру, яка підвищує її адаптивність при задоволенні конкретних потреб і інфраструктури.

«Ця повна переробка попередньої реалізації – перший повністю сумісний зі специфікацією випуск c-lightning. Він переходить від протоколу, використовуваного при розробці специфікації, до нової модульної і розширеної архітектури, створеної для кращої адаптації до ваших потреб і вашої інфраструктури», – пише Blockstream в блозі.

Деякі з найбільш впливових функцій у випуску c-lightning 0.6 включають можливість запуску вузлів c-lightning на малопотужних пристроях, таких як Raspberry Pis. Раніше для доступу до мережі Bitcoin був потрібний повний біткоін вузол.

У попередньому випуску c-lightning всі мережеві full view повинні були обмінюватися, але тепер з оновленнями протоколу gossip механізм пропускної здатності більш легкий і вимагатиме лише певну інформацію. Для смартфонів і інших малопотужних пристроїв це має вирішальне значення, оскільки воно знижує споживання енергії і смуги пропускання.

Крім того, у випуску c-lightning 0.6 поліпшена синхронізація та підтримка гаманців, які керують як off-chain, так і on-chain засобами. Також була включена підтримка TOR, що дозволяє підключатися до вузлів поверх мережі і приймає вхідні з’єднання через мережу TOR.

Раніше в цьому році був представлений магазин Blockstream Store, і це призвело до величезного зростання мережі Lightning. Під час запуску магазину потужність мережі Lightning становила 0,682 BTC, а кількість відкритих каналів – 46. Менш ніж за півроку пропускна здатність каналу виросла на 16,856%, досягнувши показника в 7800 відкритих каналів. З іншого боку, потужність мережі Lightning виросла на 4,084%, досягнувши 26 BTC за той же період.

Éclair і lnd LN реалізації

Інші фірми, що працюють над реалізацією Lightning Network, ACINQ і Lightning Labs, також випустили бета-версії своїх рішень масштабованості. Éclair, імплементація Lightning Network від ACINQ, написаний з використанням мови програмування Scala.

На початку минулого місяця була випущена 0.4 бета-версія проекту Lightning Network від компанії Lightning Labs, lnd. Мова програмування, що використовується при розробці lnd, – Go. Хоча це була перша бета-версія від Lightning Labs, це був четвертий великий реліз lnd.

Деякі з поліпшень, які були внесені в lnd 0.4-beta, включали вдосконалення в системі створення та відновлення ключів, що спрощувало і підвищувало надійність щодо відновлення даних від пошкодження або втрати. Підвищено рівень відмовостійкості з метою забезпечення безпеки  засобів користувача в разі збою обладнання, мережі або живлення, а також інших несприятливих наслідків.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *