Thursday , 25 April 2019

BTC.com видобуває свій перший блок з альтернативним ПО

13 березня мережа Bitcoin пережила історичну подію. У цей день майнінг-пул BTC.com добув свій перший блок за допомогою альтернативного клієнта, який не грунтується на оригінальному коді, описаному в офіційному документі Сатоши Накамото.

Добутий майнінг пулом перший блок написаний в абсолютно іншій кодовій базі. Альтернативна реалізація Bitcoin-протоколу з ім’ям Bcoin записана у файлі node.js. Bcoin і була створена розробником Крістофером Джеффрі, головним інженером в Purse і колишнім співробітником Bitpay.

Джеффрі – давній розробник відкритого вихідного коду і зробив свій внесок в різні проекти. Bcoin був в розробці вже майже два роки, а версія 1.0.0 бета була випущена в лютому. Альтернативна реалізація Bcoin була перевірена в тестовій мережі Bitcoin і в даний час використовується на платформі purse.io. Проте, це перший випадок, коли видобутий блок Bcoin був протестований в мережі Bitcoin.

Bcoin отримує «бойове хрещення» в мережі Bitcoin

Протокол Bcoin node.js. Відповідає за повну перевірку blockchain, працює в браузерах і додатках, включає режим SPV, інфраструктуру гаманця, конфігурацію mempool / майнер і сумісний з Bitcoind серед інших функцій. Крім того, альтернативний клієнт підтримує багато пропозицій BIP, такі як BIP70, BIP150, BIP151 і BIP152. Альтернативний клієнт дозволяє розробникам тестувати і експериментувати з безліччю додатків і методами масштабування. Багато програмістів вважають, що різні реалізації можуть допомогти в децентралізації, а також виявити помилки в домінуючому клієнті.

«Безліч реалізацій також гарні для стандартизації; в монокультурі домінуюче ПО стає стандартом, надаючи розробникам домінуючого програмного забезпечення більш високу ступінь контролю над майбутньою розробкою протоколу, ніж спочатку передбачалося », – пояснив розробник Ethereum Віталік Бутерін ще в 2013 році. « Якщо є тільки одна з реалізацій, помилки виявляються пізніше, а не раніше, а результат є свого роду стабільністю Талебана, і  породжує власну нестабільність ».

Крім того, Bcoin також підтримує інші інтеграції, такі як MAST, Lightning Network, Sepgregated Witness і багато іншого. Творець Purse і  Bcoin Крістофер Джеффрі сказав, що вони відкрили вихідний код протоколу «для прискорення наступного покоління додатків-убивць».

Проект BTC.com до недавнього часу належав компанії Blocktrail, однак разом з покупкою останнього Bitmain Technlogies (оператором Antpool, який нещодавно оголосив про підтримку Bitcoin Unlimied), також перейшов під її управління.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *