Friday , 22 March 2019

Coinbase додає підтримку SegWit

Криптовалютний обмін і один з найпопулярніших в світі сервісів-гаманців Сoinbase спільно з дочірньою торговою платформою Global Digital Asset Exchange GDAX оголосили про додавання підтримки Segregated Witness (SegWit) для Bitcoin транзакцій в блозі, опублікованому в п’ятницю, 23 лютого.

У своєму блозі GDAX характеризує технологію SegWit як «важливий крок вперед у розвитку біткоін» і обіцяє, що підтримка SegWit-транзакцій буде доступна 100% їх клієнтів «найближчими днями».

Перехід буде здійснюватися протягом майбутнього тижня і повинен поліпшити швидкість транзакцій і знизити комісійні. SegWit був представлений в серпні минулого року через BIP 141 (пропозиція щодо поліпшення біткоін), проте Coinbase відкладав впровадження технології. Цей факт засмучував користувачів Coinbase, в результаті чого була запущена петиція, яка закликала обмінну платформу пріоритезувати реалізацію SegWit над іншими оновленнями. У петиції відзначається, що біткоін співтовариство в переважній більшості підтримує SegWit, і вона була підписана понад дванадцять тисяч разів.

Segregated Witness або SegWit був основним поліпшенням протоколу Bitcoin. Перевизначивши структуру блоків (з одним блоком, що змінюються з 1 МБ до чотирьох мільйонів одиниць), стало можливим значно скоротити простір, взятий на блокчейні за даними транзакцій. Ця зміна дозволила зберігати більше транзакцій в кожному блоці, що робить блокчейн більш ефективним і дешевим у використанні.

Coinbase не єдиний в застосуванні технології останнім часом. Минулого тижня гаманець Bitcoin Core оновився до SegWit транзакцій, за цим послідувало оголошення від Bitfinex про те, що вони також тепер використовують SegWit для транзакцій Bitcoin. Bitfinex оцінили переваги поновлення протоколу, заявляючи в своєму блозі:

«Ми раді, що завдяки цій реалізації ми можемо надати нашим клієнтам плату за зняття біткоін на 20% нижче, а також швидкість транзакцій швидше, ніж будь-коли».

Реакція Coinbase щодо оновлення не була настільки радісною, компанія дійсно чітко попереджала користувачів не змішувати адреси Bitcoin і Bitcoin Cash. Це пов’язано з тим, що після зміни до SegWit обмін не може вилучати кошти.

«Хоча SegWit повинен допомогти знизити комісійні, як тільки ми почнемо розгортати цю зміну, якщо ви неправильно відправите Bitcoin Cash (BCH) на адресу Bitcoin (BTC), ваші кошти не будуть відшкодовані. Відправка неправильних цифрових активів на адресу депозиту приведе до їх втрати ».

У разі використання Coinbase SegWit очікується значне збільшення швидкості мережі Bitcoin, оскільки обмін являє собою величезну частку транзакцій. Сергій Котляр, генеральний директор мобільного поповнення Bitrefill, зазначив, що кількість непідтверджених транзакцій Bitcoin різко впала, в той час як Coinbase відчуває перебої в роботі, що передбачає, що транзакції Coinbase були великим навантаженням на мережу. Вірність цього твердження не підтверджена, але більшість вітає прийняття Coinbase SegWit, сподіваючись на більш швидке і дешеве обслуговування.

Також компанія заявляє, що на ряду з тим потенціалом, який відкриває SegWit, має намір імплементувати і інші рішення, які дозволяють задіяти цей протокол. Зокрема, мова йде про Lightning Network – рішення, яке дозволяє здійснювати мікротранзакції і для роботи над цим напрямком каліфорнійська компанія має в своєму штаті окремого спеціаліста.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *