Monday , 18 February 2019

Coinbase купує інвестиційні фірми, щоб стати регульованим брокер-дилером

Криптовалютний промисловий гігант Coinbase в середу оголосив, що домагається отримати ліцензію на здійснення брокерської діяльності від Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC), що дозволить компанії пропонувати клієнтам блокчейн-активи з властивостями цінних паперів.

У заяві операційного директора Coinbase Асіффа Хірджі, повідомлялося, що компанія домагається отримання ліцензії брокера-дилера, альтернативної торговельної системи (ATS) і ліцензії зареєстрованого інвестиційного консультанта (RIA), і – в очікуванні схвалення регулюючих органів – почне діяти як брокер-дилер під наглядом SEC і Служби регулювання галузі фінансових послуг (FINRA).

Голова SEC Джей Клейтон сказав, що криптовалюти, призначені для заміни суверенних фіатних валют – наприклад, біткоіни, не підпадають під дію законів про цінні папери, але були дебати про те, чи слід класифікувати інші криптовалюти, наприклад, розподілені через ICO, по-різному . Більш того, агентство заявило, що майже кожен токен ICO, з яким воно зіткнулося, є цінним папером за федеральними правилами.

У попередніх заявах Хірджі сказав, що чотири активи, перелічені на платформі Coinbase – біткоін, ether, bitcoin cash і litecoin – єдині, кого компанії було зручно підтримувати, враховуючи регулюючий клімат в США. Робота в якості брокера-дилера значно розширила список активів, які компанія могла б перерахувати.

Хірджі писав:

«В даний час існує безліч типів цифрових активів на основі блокчейн, від криптовалют і security токенів до предметів колекціонування. У Сполучених Штатах деякі з цих активів будуть підпадати під контроль SEC. Маючи це на увазі, отримання цих ліцензій наблизить нас до нашої мети, а саме – надавати найнадійніший спосіб для наших клієнтів купувати, продавати і використовувати безліч різних типів крипто-активів».

Крім простої пропозиції своїх security токенів, Хірджі сказав, що Coinbase може токенізувати існуючі продукти цінних паперів, «привносячи в цей простір переваги криптовалютних ринків». За його словами, ці вигоди будуть включати розрахунок в режимі реального часу і цілодобову торгівлю.

Цей крок відбувається через кілька тижнів після того, як Coinbase оголосила про придбання децентралізованої біржі Paradex і планувала ребрендинг свого сервісу GDAX як Coinbase Pro, як повідомлялося раніше.

Coinbase також офіційно запустила Coinbase Custody, її послугу криптосховища, призначену в основному для великих фінансових установ, в минулому місяці. Як повідомлялося раніше, Coinbase Custody включає в себе набір продуктів, призначених для інституціональних інвесторів.

В рамках забезпечення згаданих раніше ліцензій Coinbase придбала три компанії, які мають різні федеральні ліцензії: Keystone Capital Corp., Venovate Marketplace, Inc. і Digital Wealth LLC. Keystone і Venovate реєструються в SEC і FINRA в якості брокерів-дилерів, в той час як Digital Wealth має ліцензію RIA від SEC. Venovate також має ліцензію на роботу в якості ATS.

Coinbase не є єдиною великою криптовалютною фірмою, яка прагне до федеральної реєстрації в цілях досягнення більшої відповідності нормативним вимогам. Раніше Circle Internet Financial, один з найбільш добре фінансованих конкурентів Coinbase, на цьому тижні оголосив, що планує продовжити реєстрацію в SEC і сподівається, що в кінцевому підсумку отримає банківську ліцензію.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *