Tuesday , 11 December 2018

Dash готується до впровадження блоків 2MB

На початку 2016 року мастерноди, які складають систему управління Dash, проголосували в переважній більшості, за перехід на 2 МБ блоки. І з недавнім релізом Dash версії 12.2, схоже, що більші блоки будуть реалізовані найближчим часом.

Оновлення версії 12.2 – це один крок на шляху до Dash Evolution, плану валюти, який ставить за мету максимальне спрощення використання криптовалюти.

Найбільш помітними змінами є: реалізація DIP0001 (яка є оновленням блоку 2 МБ); зниження плати за транзакцію 10 раз (активується за допомогою активації DIP0001); поліпшення PrivateSend, яке повинно дозволити користувачеві отримувати змішані кршти набагато швидше; підвищення ефективності та підвищення надійності коду; експериментальний гаманець HD з підтримкою BIP39 / BIP44.

Звичайно, більші блоки ще не потрібні, так як валюта не обробляє досить транзакцій для заповнення своїх поточних блоків. Проте, це збільшення розміру блоків слідує за планом масштабування по ланцюжку, оголошеним засновником Еваном Даффілдом на початку цього року. Даффілд оголосив, що завдяки використанню спеціального обладнання Dash створить мережу, яка може масштабуватись до більшої кількості транзакцій, використовуючи великі блоки.

Даффілд писав:

«Багато проектів простору вважають, що масштабування по ланцюжку неможливо. Це просто тому, що вони не вивчали альтернативні архітектури P2P для підвищення продуктивності. Ми маємо намір показати, наскільки далеко потужна архітектура другого рівня [masternode] може привести проект, такий як Dash».

Шлях Bitcoin і Ethereum

Біткоін, звичайно, вирішив піти іншим шляхом. Після того, як заплановане оновлення SegWit2x офіційно було скасовано, валюта тепер твердо знаходиться на шляху масштабування поза мережею через мережу lightning або аналогічні рішення. Мережа lightning призначена для роботи шляхом переміщення транзакцій поза мережею на «платіжні канали», а потім врегулювання результату в Bitcoin Blockchain періодично.

Критики запитують, як часто будуть використовуватися платіжні канали, але поки мережа не буде розгорнута, це неможливо сказати. Інші вважають, що переміщення транзакцій off-chain завдає шкоди децентралізованому і незмінному характеру біткоіна. Прихильники відзначають, що транзакції off-chain відбуваються повсюдно, наприклад, на біржах. Bitcoin обмін не передбачає окрему транзакцію з Blockchain кожен раз, коли кошти переміщаються всередині країни. Тільки остаточний результат відправляється, як тільки користувач знімає кошти.

Криптовалюта номер два, Ethereum, також не стоїть осторонь. Валютні плани по впровадженню «Raiden Network», які будуть використовувати платіжні канали, аналогічні запропонованим мережею lightning.

Форки вітаються

У той час як біткоін старанно уникає хардфорків, коли це можливо, Dash вітає їх. Ключем до стратегії відновлення Dash є «spork» – механізм, який дозволяє відключати частини оновлення, якщо в мережі є проблема. Прикладом може служити термін «примусове виконання». Мережа Dash зазвичай вимагає, щоб майнери ділили нагороду блоку за допомогою мастернодів; майнери, які намагаються отримати всю нагороду самі, виявлять свої блоки, відхиленими мережею.

Однак під час оновлення примус може (і зазвичай) відключається. Це дозволяє як майнерам, так і мастернодам розумну кількість часу оновлювати своє програмне забезпечення, одночасно усуваючи ризик неконтрольованого розгалуження, викликаного тим, що одна частина мережі відхиляє іншу частину.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *