Tuesday , 26 March 2019

DDoS атака Kraken привела до втрати активів трейдерів

Через атаку «Distributed Denial of Service» (DDoS) в понеділок 8 травня, обмін Kraken став на одну годину недоступним для своїх трейдерів. Згідно Kraken, незадовго до цього, було велике замовлення на продаж ETH, яке і «викликало каскад ліквідацій».

За словами команди Kraken, вони розслідували інцидент, і прийшли до висновку, що не було «доказів скоординованої атаки або маніпуляцій на ринку». Кажуть, що вибір часу DDoS і великого замовлення на продаж здається просто збігом.

Трейдери зазнали великих збитків, тому що ціна ETН впала від $ 90 до $ 26, фактично багато трейдерів втратили цілий статок, деякі втратили 200 тисяч і більше.

Kraken зазнав серйозної критики за те, що він не припиняв торгівлю протягом однієї години, публічно заявивши, що припинення торгівлі привело б до ще більших втрат:

«Наслідки для трейдерів були б ще більш важкими. Криптоактиви торгуються на багатьох біржах, і закриття окремого ринку означає, що учасники не можуть відреагувати на зміни на інших платформах »

Трейдери не могли відреагувати ні на одну подію. Після того, як веб-сайт став доступним, нормальна торгівля майже миттєво відновилася. Можливо, DDoS атака мала відношення до великого замовлення на продаж.

Зрозуміло, законність продажу повинна бути встановлена ​​незалежними аудиторами. Велике замовлення на продаж, ймовірно, складе мільйон доларів або вище, так само як і ринковий ордер. Будь-хто, у кого є такі гроші, досить розумний, щоб знати, що продаж за ринковим ордером, принесе йому значні збитки.

У цьому випадку це дало суттєву перевагу, оскільки продаж «співпав» з DdoS. Kraken тимчасово призупинив зняття грошей, і знову відновив його, відповідно до публічної заяви представника обміну.

Також біржа заявила, що не може гарантувати 100% робочого часу платформи, відзначаючи, що повністю захищеним перед DDos-атакам не може себе вважати ніхто. Крім того, Kraken наполягає, що не несе відповідальності за втрати трейдерів результаті подібних випадків і тому не вважає себе зобов’язаним відшкодовувати кошти.

Але цей інцидент породжує питання до цього обміну, який колись називав себе найбезпечнішим і, якому довіряв керуючий MT Gox, відповідно до їх заяв. Проте, вони ніде не пред’являють ліцензію і не мають чіткого регламентарного статусу.

На Bitcoin ця атака також вплинула, так як протягом однієї години його ціна впала на $ 150 за хвилину, щоб потім відновитися, як тільки сайт став доступний і перейти на нові максимуми. Ймовірно, Bitcoin став менш сприйнятливий до DdoS атак, після паніки березня 2013 року, коли MT Gox піддався атаці, що призвело до зниження ціни Bitcoin з максимуму в $ 266 до $ 50 за хвилину.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *