Wednesday , 27 March 2019

EOS Core Arbitration Forum розпорядився заблокувати 27 акаунтів

Лише через один тиждень після запуску мережі EOS, спільнота ставить під сумнів її децентралізований характер. На початку минулого тижня творці блоків мережі, які перевіряють транзакції і блоки, заморозили сім рахунків EOS, які ймовірно містять вкрадені кошти, отримані шляхом шахрайства з використанням фішингових або інших атак.

Не дивлячись на те, що перше рішення викликало багато суперечок, EOS Core Arbitration Forum (ECAF) видав ще один ордер, інструктуючий творців блоків заморозити 27 додаткових акаунтів

Ордер про екстрену міру захисту ECAF говорить:

«Цим наказую творцям блоків відмовити в обробці транзакцій наступними адресами і ключам на невизначений термін (до подальших указів ECAF)»

Датований 22 червня 2018 року, ордер був підписаний Семом Сапозніком в якості тимчасового арбітра з надзвичайних ситуацій. Попередній ордер на блокування семи облікових записів також був підписаний Сапозніком.

Для творців блоків немає зупинки, хоча це порушує конституцію EOS, яка делегує такі рішення з управління ланцюжком в арбітражний орган.

Згідно зі статтею IX Конституції EOS:

«Усі суперечки, що виникають у зв’язку з цією Конституцією, повинні бути остаточно врегульовані відповідно до Правил арбітражу Міжнародної торгової палати одним або декількома арбітрами, призначеними відповідно до зазначених Правил».

За обома ордерами було сказано: «Пояснення може бути надано через деякий час». Творці блоків неоднозначно прийняли рішення не розкривати причини, пов’язані із замороженими рахунками. У попередньому випадку EOS New York обгрунтував це рішення, заявивши, що їм необхідно було зробити наступні кроки, ретельно проаналізувавши докази. Однак для поточного блоку ніхто не виступив з поясненнями.

Прихильники цього кроку були раді відзначити, що подібні заходи необхідні, щоб прибрати з EOS Blockchain зловмисників. Однак скептики відзначили, що Біткоін був успішним в першу чергу, тому що ним ніхто не володів. Тому спільнота поставила під питання децентралізований характер EOS.

При первинній забороні на 7 акаунтів Чарлі Шрем, засновник BitcoinFoundation, порівнював EOS з Ripple через їх централізовану структуру і здатність невеликої групи людей, що володіють достатніми повноваженнями, заморожувати рахунки. Ripple, в 2014 році представив функцію під назвою «заморожування», яка дозволяє компанії припинити рух XRP, коли захоче.

Коли інший користувач вказав, що ці кроки необхідні для масового прийняття криптовалюти, Шрем заявив, що не варто йти на подібні кроки заради цього.

EOS значно втратив у ціні, як тільки була оприлюднена новина. На момент написання статті EOS оцінюється в $ 8,42, втративши майже 12% за останні 24 години, що є найвищим показником серед 10 кращих криптовалют.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *