Thursday , 25 April 2019

Ethereum активує свої найбільші оновлення разом

Команда розробників, що стоїть за ethereum, розглядає можливі зміни в запланованому розгортанні технологічних оновлень.

Звертаючись до чуток про те, що такі плани в даний час розглядаються, творець ethereum Віталік Бутерін зробив заяву на зборах розробників платформи з відкритим вихідним кодом в п’ятницю. За його словами, ідея полягає в тому, що команда може спробувати змінити послідовність, в якій Casper і sharding, можливо, це два найбільш очікуваних оновлення, будуть активовані.

Замість того, щоб випускати Casper і sharding окремо, Бутерін сказав, що нові досягнення в дослідженнях можуть дозволити обом оновлень активуватися разом. (Ідея полягає в тому, що Casper може бути випущений на сайдчейні або шарді, а не за допомогою створення смарт-контракту, як було запропоновано раніше).

Casper, давно запланований консенсусний алгоритм proof-of-stake, покликаний стати більш ефективним з точки зору енергоспоживання, ніж нинішня система proof-of-work, в той час як шардінг може містити ключі для масштабування системи до більшої кількості транзакцій. Таким чином, Бутерін підкреслив, що, якщо рішення буде схвалено розробниками, технології будуть об’єднані, щоб створити версію протоколу, яка могла б бути на порядок ефективнішою.

Поточна версія Casper (Casper FFG) тестується в вигляді смарт-контракту під назвою EIP 1011 на клієнтських програмах ethereum. Однак, в результаті сьогоднішньої зустрічі такий розвиток може змінитися на користь нового дизайну.

У світлі новин, розробники ethereum також не виключають, що наступний хардфорк платформи під назвою Constantinople може не включати ніяких пов’язаних з Casper змін. Хардфорк, швидше за все, відбудеться протягом наступних п’яти місяців.

Основні переваги

За словами Бутеріна, об’єднання оновлень матиме ряд переваг. Одним з них є підвищення можливостей ethereum до “теоретичного максимуму”.

Плюс, якщо реалізувати запуск Casper в шарді, то це теоретично дозволить знизити розмір депозиту, необхідного для участі в стейкінгу, з 1500 ETH до 32 ETH, що, на думку Бутеріна, приверне більше учасників.

Через цю знижену цифру Бутерін сказав: «Звичайні люди, які беруть участь в стейкінгу, стануть набагато більш життєздатними». І додав, що нова модель дозволить Casper функціонувати, не порушуючи блокчейн ethereum, оскільки оновлення можна розробляти як окремий ланцюг з власними правилами.

Розробник шардінга, Джастін Дрейк повторив ці моменти. Він згадав, що для нової системи існують переваги безпеки. Наприклад, така система виключає конфлікт між нодамі Casper і нодамі шардів, підвищуючи безпеку обох систем.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *