Thursday , 25 April 2019

Ethereum знаходиться в розпалі «газової кризи»

Принаймні, це за словами Тейлора Монахана, генерального директора MyCrypto, який вирішив нагадати через Twitter користувачам про кращі методи встановлення комісій за транзакції при використанні другого за величиною в світі блокчейна. Слова, що викликають заклопотаність, виправдані – через зміни умов в мережі існує ймовірність того, що користувачі програмного забезпечення гаманця стартапу переплачують за транзакції.

В цілому користувачі ethereum витратили 5 862 ether або $ 2,7 мільйона на відправку транзакцій в понеділок, що є рекордно високою сумою за доступними мережевим даними.

Міра обчислювальних зусиль, ціна на газ (фактично те, що користувачі платять за використання мережі) коливається в залежності від попиту. І цей попит, як видається, зростає до безпрецедентного рівня. У той час, як в грудні була запущена популярна гра CryptoKitties, яка переповнює мережу, кумулятивні витрати на газ в той час були менше половини нових висот цього тижня.

«Ціни на газ зараз не виглядають добре», попередили Eth Gas Station (основний ресурс для метрик ефірного газу), в Twitter в понеділок, заявивши, що користувачі повинні заплатити $ 3,20 за транзакцію, яку потрібно прийняти, або чекати 30 хвилин для прийняття транзакції в блок.

Ситуація з тих пір скоригована – транзакційні збори, хоча і високі, були врегульовані щодо піків в понеділок, але розробники все ж вивчають способи поліпшення волатильності.

«Проблема полягає в тому, що призводить до збільшення цих зборів і як це впливає на зручність використання блокчейна в ширшому сенсі», – сказав Монахан.

І що з-за того, що, хоча транзакційні витрати вказують на більш широку проблему масштабування (в міру того, як мережа досягає своїх меж, транзакційні збори збільшуються), можна зробити кроки для зменшення витрат до того, як ethereum перейде в більш масштабовану архітектуру.

Наприклад, Монахан сказав, що це пов’язано з недосконалістю інструментів, таких як алгоритми ціноутворення на газ, які час від часу спотворюються, а людська помилка від імені користувачів пояснює більшу частину зростання цін.

Газові атаки

Однією з причин зростання цін, за словами Монахана, є дії FCoin.

Китайська біржа FCoin раніше привертала увагу завдяки своїй новій моделі доходу, яка включає в себе поширення безкоштовних токенів користувачам, які торгують на платформі. Ця модель виявилася популярною, і в минулому місяці це призвело обмін до торгових максимумів в $ 5,6 млрд., що значно перевищило топ-біржі, згідно CoinMarketCap.

Проте, при цьому трафіку ethereum, FCoin проводить щоденний конкурс, відповідно до якого користувачі голосують за лістинг токена шляхом його багаторазового внесення на біржу.

Наслідків цього багато: збори за транзакції збільшуються, транзакції зазнають невдачі через неефективні збори, а інші, через непорозуміння, викликають величезні транзакційні збори, що підштовхує ціну для всіх інших.

Ситуацію можна вирішити, над цим і працюють розробники. Було запропоновано кілька варіантів рішення, в тому числі стратегія “child pays the parent”, а Віталік Бутерін також розробив пропозицію, яка спрощує алгоритм ціноутворення на газ, що дозволяє легше передбачити, якою має бути правильна ціна.

Вниз по лінії такий спрощений алгоритм може усунути помилки ринку ціноутворення на газ сьогодні. Але в той же час, для широкого прийняття потрібно, щоб всі користувачі оновили програмне забезпечення.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *