Wednesday , 19 December 2018

Ethereum офіційно оновлений

В 05.22 UTC в мережі ethereum, другої за величиною криптовалюти за ринковою капіталізацією, відбувся п’ятий хардфорк, що приводить в дію зв’язку протоколів поліпшення ethereum (EIP), призначених для поліпшення платформи.

Оновлення Byzantium є частиною набагато більшого протоколу Metropolis, покликаного зробити блокчейн легше і ефективніше. Він був вперше представлений в дорожній карті ethereum в 2015 році. Це оновлення не тільки підвищить конфіденційність мережі, а й полегшить поширення децентралізованих додатків (dapps) на платформі.

За даними CoinMarketCap, ціна ether в зв’язку з реалізацією хардфорка нестабільна, після активації вона підвищилася більш ніж на 2% до $ 348.

Оскільки Byzantium був запланованим форком з мінімально спірними змінами, в співтоваристві було дуже мало розбіжностей з приводу достоїнств змін коду, включених в оновлення. Проте, вилка примітна тим, що це перша велика модернізація ethereum – технології, інтерес до якої злетів у цьому році, що в значній мірі корелювало з популярністю токенів ICO з використанням стандартного токена ERC-20 від ethereum.

Не все йшло гладко, тому розробники ethereum стикалися з деякими досить неприємними сюрпризами напередодні кінцевого терміну.

Протягом останніх декількох днів програмне забезпечення ethereum, що підтримує Byzantium, безперервно змінювалося через критичні помилки, виявлені в коді. Розробники своєчасно випустили виправлення – але не без серйозного розгляду відкладання вилки.

Згідно блокчейн-аналітичного веб-сайту Ether Nodes, вузли з несправним програмним забезпеченням в даний час складають 65,3% Geth і 30,4% Parity, два основних клієнта ethereum. Несправне програмне забезпечення може викликати проблему з консенсусом, що призведе до розколу мережі або зробить платформу нестійкою до ddos-атак.

На даний момент, немає ознаки розколу мережі відповідно до поточних журналів, і розробники відзначають оновлення в соціальних мережах.

Оновлення

Дуже очікуваний хардфорк містить ряд оновлень в блокчейні Ethereum, включаючи додавання коду операції REVERT, який дозволяє обробляти помилки, не споживаючи весь газ, підтримувати велике ціле число модульного експонування, підтримку значень змінної довжини і зміни формули коригування складності.

Однак, можливо, найбільш обговорювані оновлення включають успішне додавання повністю анонімних zero knowledge proofs (ZK-Snarks) і затримку бомби складності (названу ice age) на повний рік, а також скорочення винагороди за створення блоку від від п’яти до трьох ether.

Що користувач повинен робити?

Користувачі, які не оновлюються, повинні будуть синхронізувати клієнтів з ланцюжком pre-fork без захисту відтворення. Користувачам рекомендується завантажити останню версію клієнта Ethereum – Ethereum Wallet / Mist, geth клієнт (v 1.7.2), клієнт Parity (v 1.7.6), клієнт Harmony (v 2.1.0).

Користувачі, які використовують мобільні або інтернет-гаманці, повинні упевнитися, чи потребує їх постачальник гаманця будь-яких дій від користувачів. Як правило, у мобільних та інтернет-провайдерів є власна клієнтська інфраструктура, і користувачам не потрібно робити ніяких дій. Однак, як завжди, рекомендується, щоб користувачі зверталися до своїх індивідуальних провайдерів, щоб бути впевненими.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *