Wednesday , 19 September 2018

Ethereum Testnet знаходиться під атакою

Збої в роботі тестової мережі Ropsten відбуваються під час тестування розробниками нового коду під назвою Byzantium, майбутнього хардфорка, який ознаменує третій етап розробки платформи.

Однак, незважаючи на те, що хардфорк запланований на 17 жовтня, розробники кажуть, що немає підстав вважати, що атакуючий затримує роботу з урахуванням часу. Але це не означає, що не може бути ускладнень.

Під час тестового періоду розробники ethereum використовують альтернативну версію блокчейна для перевірки точності нового коду. Ropsten – один з трьох, але він важливий, оскільки він є єдиною тестовою мережею, яка дозволяє використання обох основних клієнтів ethereum: Geth і Parity. Коротше кажучи, на відміну від інших тестових мереж, які призначені для більш експериментальних функцій, Ropsten унікальний тим, що імітує модель proof-of-work консенсусу, популяризуваного біткоіном і використовуваного сьогодні ethereum.

У пошуках виходу з положення, викликаного спам-атакою, деякі розробники перейшли до більш безпечного тестового середовища, Rinkeby, хоча це виглядає так, як ніби це може мати наслідки для роботи.

Виступаючи на онлайн-форумі, розробник Raiden Лефтеріс Карапетсас порушив цю проблему, назвавши Ropsten «найближчим до основної мережі» і заявивши, що ця подібність може забезпечити кращі умови тестування.

Немає небезпеки

Атака складається з адреси Ropsten, яка наповнювала блокчейн тисячами автоматично згенерованих, помилкових транзакцій.

З самого початку атаки тривали хвилями, залучаючи спамера і розробників в гру «кішки-мишки», з метою перешкодити підробленим транзакціях переривати роботу мережі.

Але так як мало хто з майнерів запускає програмне забезпечення, необхідне для живлення тестового блокчейна, атаки відносно прості. Аналогічна атака була зафіксована в березні цього року, подія, яка насправді змусила розробників переписати блокчейн Ropsten.

На момент написання статті розробники, схоже, успішно знешкодили атакуючого, збільшивши вартість транзакцій. Проте, на розробників також вплинуло підвищення цін і вони не змогли запустити тести, документуючи своє розчарування в соціальних мережах.

Крім того, розробникам ethereum не зовсім ясно, чому хтось атакує тестовий блокчейн. На відміну від атак на mainchain, ether, який використовується на Ropsten, є тестовою валютою і не має власної цінності.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *