Sunday , 24 June 2018

F2Pool формалізує підтримку SegWit

Після кількох тижнів роздумів один з найбільших майнінг пулів, китайський F2Pool, опублікував заяву про те, що він офіційно заявляє про підтримку Segregated Witness (SegWit) як в мережі Bitcoin так і Litecoin.

Ця публікація була оприлюднена у вівторок і, згідно із заявами місцевого криптовалютного ресурсу новин, cnLedger, дебати по рішенню масштабування  вже «зайняли надто багато часу».

«F2Pool завжди підтримує Segwit і Big Blocks», – сказав пул. «Segwit може вирішити деякі технічні проблеми і може принести певні переваги».

Некитайський попит

F2 додатково звернув увагу на міжнародний, зокрема некитайський, попит на SegWit як причину для його узгодження з консенсусом по його активації.

«Ми бачимо великий попит на масштабування, і багато іноземних користувачів підтримують Segwit. Тому прийшов час рухатися далі і активувати спочатку Segwit, – продовжив він.

Що стосується альтернативних рішень, таких як збільшення розміру блоку, F2, не відкидали концепцію.

Пост пояснив:

«Великі блоки також корисні для мережі bitcoin в довгостроковій перспективі. Однак реальність така, що ми до цих пір не домоглися активації Segwit і збільшення розміру блоку. Ми залишимо великі блоки для майбутніх обговорень. Ми віримо, що до цього часу ми, природно, доб’ємося гарного результату ».

Рішення F2 не дивно, так як його власник Ван Чунь раніше виступав в Twitter за необхідність дотримуватися консенсусу більшості щодо впровадження SegWit.

Запускаючи опитування користувачів про те, як діяти, Чунь оголосив в п’ятницю, що 56% підтримка SegWit означає, що реалізація для Bitcoin і Litecoin відбудеться «скоро».

«Так» для SegWit, «ні» для UASF

З огляду на інтереси своїх майнер і їх підтримку SegWit, Чунь і решта команди F2Pool вважали, що сигналізація SegWit буде кращим рішенням як для організації, так і для спільноти Bitcoin. Більш того, Чунь не хотів, щоб співтовариство пішло по шляху активованого користувачами софтфорка, що по суті усуває повноваження майнерів в процесі активації SegWit.

Одна з основних причин, чому пули в майнінг промисловості, такі як F2Pool, проти UASF, полягає в тому, що механізм дозволяє операторам нодів без присутності майнер і їх хешрейта активувати софтфорк до фіксованої дати. Наприклад, UASF, як зазначено в пропозиції 148 щодо поліпшення Bitcoin, активує SegWit до 15 листопада, якщо він отримає достатню підтримку від спільноти.

Оскільки UASF повністю ігнорує повноваження майнерів, майнінг компанії і компанії на кшталт F2Pool виступають проти цього механізму.

Поки неясно, чи дійсно F2Pool намагається відстоювати інтереси своїх майнерів і спільноти, чи сигналізація про підтримку SegWit є оптимальним методом відмови від UASF.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *