Friday , 22 March 2019

Facebook розробляє криптовалюту для користувачів WhatsApp

Відповідно до джерел, Facebook розробляє криптовалюту, яка дозволить здійснювати грошові перекази через додаток для обміну повідомленнями WhatsApp. Як говориться в публікації Bloomberg, компанія працює над стейблкоіном, прив’язаним до долара США, з метою мінімізації волатильності.

На жаль для Facebook, хвиля розкритих порушень і порушень конфіденційності, які були ініційовані скандалом з Cambridge Analytica, ще не закінчилася. У недавньому звіті газети «Нью-Йорк Таймс» було виявлено приховані домовленості між компанією і декількома великими компаніями, про передачу, починаючи з контактної інформації ваших друзів і закінчуючи одними з найбільш особистих даних – вашими особистими повідомленнями.

У той же час, Facebook Blockchain продовжує зміцнювати свій штат, збільшивши кількість блокчейн розробників. На даний момент в LinkedIn можна знайти більше 40 чоловік, при запиті співробітників Facebook з терміном «Блокчейн». Крім блокчейн розробників, компанія також шукала керівника по бренду, лідера по глобальному розвитку бренду і маркетингу продукту.

Чому WhatsApp?

Мобільний додаток для обміну повідомленнями був популярний в деяких країнах, які відчувають великі потреби в зручних і економічно ефективних рішеннях для грошових переказів. Наприклад, Індія, в якій WhatsApp має понад 200 мільйонів активних користувачів, як зазначено в публікації. Країна є лідером в світі за обсягами грошових переказів – згідно з даними Світового банку, більше $ 69 мільярдів було відправлено за кордон до Індії тільки в 2017 році.

Черговий стейблкоін

Останнім часом з’явилося багато проектів стейблкоінів. Насправді, згідно Stable.Report, в якийсь момент було понад 120 подібних підприємств. На жаль, як би просто не звучала ідея на перший погляд, втілити її в життя виявилося набагато складніше, ніж спочатку передбачалося.

Basis, криптовалютний проект з Нью-Джерсі, підтриманий найбільшими венчурними фірмами в світі, в тому числі Andreessen Horowitz і Bain Capital Ventures, нещодавно оголосив про припинення своєї діяльності. Причиною закриття проекту, який залучив у квітні $ 133 млн., стало зниження числа потенційних покупців і класифікація криптовалютних активів в якості цінних паперів.

Найвідоміший стейблкоін крипто-спільноти, USD Tether, також піддавався постійному контролю і багатьом спорам через відсутність прозорості і щодо діяльності. Їх відмова від аудиту підняла багато питань, на які ще належить відповісти.

Facebook, з іншого боку, має понад 2 мільярди активних користувачів і більше $ 40 мільярдів річного доходу, а також успішний досвід роботи в суворих нормативних середовищах. Якщо Facebook розробить криптовалюту і запустить її в найближчому майбутньому, він також стане першою великою технологічною компанією, яка зробить це, і по суті, Facebook отримає унікальну перевагу над ринком.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *