Wednesday , 27 March 2019

Ford запатентував технологію “заправки” транспортних засобів криптовалютами

Американці незабаром можуть здійснювати кріптовалютні транзакції зі своїх автомобілів і швидше дістатися до місця призначення. Дочірня компанія Дірборн, штат Мічиган, заснована на Ford Motors, зареєструвала патент у відомстві Сполучених Штатів Америки по патентам і товарним знакам на технологію, засновану на криптовалютах, для живлення своїх автомобілів. Він називається Спільним керуванням об’єднання і пропуску (Cooperatively Managed Merge and Pass – CMMP). Він був поданий в 2016 році Ford Global Technologies.

CMMP – це система на основі токенів, яка працює у своїй власній екосистемі і на відкритій дорозі. Це платформа для зв’язку з автомобілів один з одним, на якій – за бажанням  водіїв і за допомогою технології GPS – автомобілі можуть спілкуватися один з одним про трафік.

Система пов’язує комерційний і звичайний транспорт, що дає “споживчому” транспортному засобу «пільговий доступ до смуги» в періоди інтенсивної перевантаженості, дозволяючи їм проходити пробки за певною ціною. У патенті пояснюється: «комерційні автомобілі добровільно займають більш повільні смуги руху, щоб полегшити споживчому транспортному засобу влитися в свої смуги і уникати попадання в пробку по мірі необхідності».

Комерційні автомобілі отримують оплату в токенах CCMP за право проїзду. Ціна залежить від переваги часу, яку запитує споживчий транспортний засіб.

У патентній заявці пояснюється –

“Наприклад, водій споживчого автомобіля, який спізнюється на прийом, може попросити поступитися йому доступом протягом 10 хвилин до певної дорозі або шосе за 60 токенов CMMP – за ціною 10 секунд пільгового доступу за токен”.

Він не говорить, чи будуть підтримуватися інші криптовалюти, такі як біткоіни або XRP.

Технологія Ford Push

Це схоже на проект, який може бути частиною ICO стартапу, але Ford, який зобов’язався інвестувати 11 мільярдів доларів в електромобілі до 2022 року, не публікує ніяких планів по збору коштів.

Система, заснована на токенах, є логічним кроком в її прагненні до того, що генеральний директор Джим Хекетт назвав «розумними машинами в розумному світі».

Тим часом, автовиробники вже проявили інтерес до технології blockchain, а Ford в минулому році шукав для найму інженера в сфері блокчейна мобільних технологій а Toyota співпрацює з блокейн-стартапами.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *