Wednesday , 20 June 2018

Gigablock Testnet Initiative в розробці

Bitcoin Unlimited, nChain і University of British Columbia (UBC) об’єдналися, щоб запустити Gigablock Testnet Initiative.

Згідно з повідомленням на Bitcoin Forum, у команди є 4 основні цілі цього проекту. Вони хочуть «налаштувати і підтримувати testnet мережу, здатну підтримувати блоки розміром до 1 ГБ і стійку пропускну здатність транзакцій на рівні Visa (3000 TPS)». Вони хочуть мати можливість глибоко експериментувати з масштабуванням on-chain і забезпечити його життєздатність. Вони також сподіваються виявити вузькі місця, які впливають на масштабування, а потім поширити знання в екосистемі.

Група розробляє цей проект, щоб нарешті визначити, наскільки добре великі блоки можуть працювати під великим навантаженням на пропускну здатність транзакцій. Вони згадали, що в даний час – в результаті невеликих розмірів блоків – час транзакцій і збори стали занадто обтяжливими. Це робить неможливим використання мікрооперацій. У статті на Bitcoin Forum йдеться:

«В даний час мережа Bitcoin страждає від рекордних зборів і ненадійних термінів підтвердження. Наприклад, в той час, як комісії в кілька пенні були достатніми в 2014 році, щоб отримати транзакцію, підтверджену в наступному блоці (~ 10 хвилин), до червня 2017 року середня вартість транзакції зросла до $ 4, а середній час підтвердження перевищив годину. Це зробило використання біткоіна, як засобу оплати непрактичним у багатьох випадках ».

Однак, якщо екосистема здатна збільшити розмір блоку біткоінів і зробити його надійним і працездатним, це може зробити біткоін ще більш життєздатним для прийняття в майбутньому. Ініціатива Gigablock Testnet також підтвердить, що можна управляти великими блоками, тим самим усуваючи страх і аргументацію всередині спільноти.

Тривалість проекту

Проект розрахований на 5 років. Однак після перших 12 місяців члени проекту BUIP 65: Gigablock Testnet Initiative Under Way можуть проголосувати за його раннє завершення. Потім ініціатива буде фінансуватися ще 3 місяці, в той час, як група звершить операції.

До нинішньої ініціативи Ендрю Стоун побудував тестову мережу (NOL) No Limit в 2015 році. Стоун використовував тестову мережу для визначення того, чи можливе використання великих блоків Bitcoin Unlimited. Однак експеримент був обмежений за обсягом, і не було достатньої кількості зібраних даних. Поточна ініціатива Gigablock Testnet Initiative є більшим і краще фінансованим продовженням оригінальних експериментів Стоуна.

Виклики і бюджет Gigablock Testnet Initiative

У статті йдеться про те, що група може виявити великі блоки непрактичними. Можливо і розуміння того, що пропускна здатність транзакцій на рівні VISA не може бути вирішена мережею, або проект повинен бути більшим для тестування у встановлені ним часові рамки. Також може виявитися, що рішення «другого рівня» – єдиний шлях для масштабування блокчейна з використанням сучасних технологій. Однак команда налаштована оптимістично, вважаючи, що їх експеримент дасть позитивні результати для великих блоків. У статті йдеться:

«Ми очікуємо, що цей проект наочно продемонструє, що пропускна здатність на рівні Visa може бути досягнута і підтримується на глобальній тестовій мережі майнінг вузлів з використанням сучасних технологій і витрат, доступних для бізнесу, університетів і любителів».

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *