Monday , 24 June 2019

Goldman Sachs заперечує плани по запуску крипто-трейдингу

Генеральний директор Goldman Sachs Девід Соломон категорично спростував інформацію про те, що банк коли-небудь планував запуск криптовалютного торгового майданчика, і заявив, що більш ранні повідомлення в ЗМІ, які вказують на інше, були невірними. Соломон виступив з промовою перед Комітетом з фінансових послуг Палати представників США 10 квітня під час слухання під назвою «Облік відповідальності мегабанків: огляд глобально системно значимих банків через 10 років після фінансової кризи».

Передбачувані плани Goldman Sachs по створенню крипто-орієнтованого підрозділу до кінця червня 2018 року спочатку були відображені в звіті Bloomberg за грудень 2017 року. У вересні 2018 року неназвані джерела повідомили Business Insider, що проект був припинений. Кілька днів по тому фінансовий директор фірми Мартін Чавес заявив журналістам, що останні повідомлення були «фейком».

У своєму виступі Соломон зазначив, що Goldman Sachs взаємодіє з клієнтами, які беруть участь в клірингу фізично підтримуваних криптовалютних ф’ючерсів, але передбачувані плани запуску торгового майданчика були помилковими:

«Перша [стаття Bloomberg] не була правильною. Як і інші, ми спостерігаємо і […] виконуємо роботу, намагаючись зрозуміти ринок криптовалюти в міру його розвитку […], але у нас ніколи не було планів по відкриттю криптовалютного торгового майданчика ».

Примітно, що генеральний директор не виключив такий крок з боку банку в майбутньому, заявивши, що:

«У майбутньому подібний крок можливий, але немає сумнівів, що щодо криптовалют існує дуже багато неясностей, в тому числі, з точки зору регулювання. Також неясно чи працюватимуть ці технології в довгостроковій перспективі ».

Конгресмен-республіканець з Огайо Уоррен Девідсон, який виступав опонентом Соломона, сам висловив упевненість в тому, що США відстають від інших країн і не можуть «скористатися цим процвітаючим сектором [крипто]» через невизначеність в сфері регулювання.

У число інших генеральних директорів, які були присутні на слуханнях, входив генеральний директор JPMorgan Chase Джеймі Даймон, який підтвердив цінність технології блокчейн, але також підтвердив свою переконаність в тому, що децентралізовані криптовалюти не мають ніякої внутрішньої цінності.

Двопартійний законопроект, що дозволяє виключити криптовалюти з категорії цінних паперів і сприяє більшій ясності регулювання для криптовалюти – вперше запропонований представником Девідсоном і конгресменом-демократом Дарреном Сото в грудні 2018 року, – був знову внесений в переглянутій формі в Конгрес на цьому тижні.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *