Monday , 25 March 2019

HSBC провів першу торгову транзакцію на блокчейні

Британський банк HSBC заявив в понеділок, що вперше використав комерційно доцільний розрахунок за міжнародними торговими операціями з використанням блокчейна, який в умовах використання паперової документації зазвичай займає близько тижня.

HSBC випустив акредитив для компанії Cargill, яка займається поставками продуктів харчування і товарами для сільського господарства. Транзакція Cargill полягала в постачанні соєвих бобів з Аргентини в Малайзію. Голландський банк ING, який також використовує блокчейн, виступив контрагентом.

За словами представників HSBC, технологія розподілених реєстрів готова до комерційного використання, оскільки отримує підтримку з боку як приватних, так і державних чиновників на основних ринках, таких як Сполучені Штати і Китай.

«Блокчейн виключає необхідність паперового узгодження, оскільки всі учасники об’єднані в рамках однієї платформи, а оновлення відбуваються миттєво. Це поворотний момент в торгівлі », – йдеться в заяві глави з інновацій і зростання HSBC.

Очікується, що Blockchain підвищить ефективність, поліпшить прозорість і скоротить кількість документації, тим самим скоротить час виконання таких процесів, як видача акредитива. Акредитиви – це форма гарантії банку про те, що платіж за транзакцію буде отримано.

Завдяки децентралізації Blockchain і тому, що різні сторони транзакції пов’язані між собою комп’ютерами, об’єднаними в одну мережу, технологія розподілених реєстрів може бути корисна в банківському секторі, за словами експертів.

Згідно з повідомленнями, HSBC використовує blockchain платформу Corda, розроблену R3. Компанія управляє одним з найпопулярніших в світі банківських блокчейн-консорціумів.

Широке застосування блокчейна в сфері фінансів і банківської справи було посилено Польщею. У понеділок, технологічна компанія, Billon заявила, що буде впроваджувати «блокчейн для зберігання і безпечного доступу до конфіденційної інформації про клієнтів» для банківської галузі в країні.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *