Friday , 22 March 2019

Lenovo досліджує Blockchain для аутентифікації фізичних документів

Китайська багатонаціональна комп’ютерна компанія Lenovo подала патент в Відомство з патентів і товарних знаків США (USPTO) для системи «перевірки цілісності фізичних документів» з використанням «блокчейн безпеки».

Патент був вперше представлений в 2016 році, але був опублікований Відомством з патентів і товарних знаків США тільки минулого тижня. У патенті використовується технологія blockchain як основа нового методу перевірки для фізичних документів. Хоча багато організацій стають «безпаперовими», фізичні документи залишаються важливими для бізнесу та урядів у всьому світі.

Технологія працює шляхом кодування цифрового підпису в документи. Використовуючи цю систему кодування замість фізично надрукованій мітки, одержувач може бути впевнений, що документ не був змінений після його створення.

Lenovo створює цифрову «карту» документа – наприклад, цифровий підпис – всередині нього. Потім процесор може порівняти нову копію фізичного документа з цифровою «картою», дозволяючи визначити справжність роздруківки.

Цифрова «карта» додається в блокчейн, щоб одержувачі могли перевіряти цілісність фізичних документів при їх отриманні. Фото документа може бути використано для побудови його цифрової «карти», яка потім може бути порівняна з цифровою «картою», яка, як відомо, пов’язана з оригіналом.

Механізм дає можливість одержувачам знати, що у них є справжній документ, навіть якщо існують кілька шахрайських. Підробки будуть відображатися як orphan блоки в блокчейні, і вони не зможуть пройти перевірку справжності, коли користувач сканує код. Одержувачі завжди можуть бути впевнені, що у них є справжній документ, що виключає можливість неточної інформації.

Шахрайські зміни

Проблема, яку намагається вирішити Lenovo, – це можливість змінити друкований документ після того, як він був підписаний чорнилом. У патенті Lenovo відзначає, що організаціям потрібне підтвердження того, що документи не змінені. Проте, більшість з них неохоче йдуть або не в змозі піти повністю цифровим шляхом, тому вони не використовують криптографічні підписи. Це являє собою потребу в технології, яка запобігає підробку фізично друкованих документів після їх підписання.

«Коли паперовий документ фізично підписаний з чорнильною ручкою, а потім відсканований, відправлений факсом або відправлений по електронній пошті, немає ніякої гарантії, що текст документа істотно не змінився після того, як підпис було застосовано», – сказав Lenovo. «Сьогодні існує широкий спектр технологій цифрового підпису, але вони не надають захисних механізмів від несанкціонованого доступу для перевірки фізичних документів, надрукованих за допомогою фізичних чорнил».

Невідомо, чи працює Lenovo для активного розвитку технології з моменту подачі патенту 18 місяців тому. Пристрій, що використовує ці принципи, може бути корисний великим організаціям, які часто обробляють конфіденційні паперові документи. Це також ще один приклад зростаючого розмаїття застосувань блокчейна, в тому числі для фізичних елементів, які зазвичай вважаються «автономними».

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *