Saturday , 20 October 2018

Lightning Network майже готова до запуску

Представники стартапів, що працюють над трьома найбільш активними реалізаціями Lightning, оприлюднили результати тестів, в тому числі прямі транзакції, доводячи сумісність свого програмного забезпечення.

Результати, представлені ACINQ, Blockstream і Lightning Labs, ефективно наближають Lightning (механізм, який багато хто вважає кращим рішенням для збільшення ємності біткоін) до офіційного релізу.

По-перше, специфікації Lightning, робота над якими ведеться, починаючи з вересня минулого року, увійшли в версію 1.0. Вони описують правила мережі, які можна порівняти зі стандартами, що підтримують Інтернет.

Хоча це не означає, що специфікації не будуть розвиватися з плином часу, вони тепер вважаються досить хорошими для підтримки першої діючої мережі Lightning.

За словами засновника ACINQ, П’єра-Марі Падью:

«Ми представляємо стандарти Lightning, над якими ми працювали більше року. Всі учасники вклали в проект багато сил. Це новий етап в розробці ».

По-друге, інженером Blockstream Крістіаном Декером було продемонстровано, що всі реалізації сумісні одна з одною, шляхом проведення більш 70 тестів.

Також, на прикладі проведення двох прямих транзакціях було доведено, що три основні реалізації Lightning дійсно сумісні, а значить – вирішена частина головоломки, з якою розробники працювали з минулого року.

«Нами були успішно здійснені платежі в основній мережі, що облетіли весь світ і, оброблені різними сумісними програмами. Це велике досягнення », – сказав Падью.

У той час, як Lightning все ще не готова до публічного використання, Падью підкреслив, що взаємодія між реалізаціями є ключем до сталого розвитку.

По завершенні специфікації інші розробники тепер знають, які правила реалізувати для створення власних мереж Lightning. Біткоін стартапи Thunder Network і Lit, наприклад, є двома іншими відомими проектами Lightning, які в один прекрасний день можуть також реалізувати специфікації.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *