Thursday , 25 April 2019

Mastercard застосує блокчейн для посилення захисту кредитних карт

Платіжний гігант Mastercard вивчає використання публічних блокчейнів для верифікації платіжних карт в торгових точках.

Відповідно до заявки на патент, поданої в Бюро по патентах і торгових знаках США (USPTO), Mastercard розробив процеси верифікації облікових даних користувачів по «загальнодоступному блокчейну».

У документі пояснюється, що двохфакторний метод спочатку кодує зображення платіжної картки, а потім зберігає його в блокчейні після шифрування за допомогою публічного і приватного ключів. Після запиту на отримання при здійсненні платежу система буде використовувати надані приватні ключі для дешифрування зображення, щоб можна було провести верифікацію.

Інтегруючи цю систему з торговими пристроями, Mastercard заявляє, що транзакції будуть безпечними, так як карта не повинна бути фізично представлена, і користувачам не потрібно турбуватися про те, що їх платіжні дані «зняті» з платіжного пристрою.

Mastercard, вказує в документі:

«Транзакція може бути проведена шляхом передачі коду з дисплея смартфона на пристрої в точках продажів, що дозволить ефективно боротися з кардингом. Зчитування такого коду простіше контролювати, так як дисплей можна приховати за допомогою чохла або кишені ».

Незалежно від того, чи буде з концепції реалізований продукт, заявка на патент зазначає помітні зусилля Mastercard в галузі використання публічного блокчейна, щоб потенційно поліпшити загальну проблему з платіжними картами. Згідно з деякими джерелами, щорічно власники банківських карт втрачають близько $ 2 млрд через зчитування даних карти через термінали і банкомати.

Крім того, ще одне дослідження Mastercard, пов’язане з блокчейном, також було оприлюднено у вчорашньому патентному оновленні. Компанія прагне побудувати блокчейн-систему, яка дозволить туристам розповідати про бажані маршрути, а продавцям пропонувати вигідну для них ціну. Це може істотно змінити існуючу модель роботи готельного бізнесу і агрегаторів авіаквитків.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *