Monday , 24 June 2019

McAfee Labs попереджає про нову російську шкідливу програму «WebCobra»

Провайдер інтернет-безпеки і дослідницька лабораторія McAfee Labs виявила нову шкідливу програму, яка таємно використовує пристрої користувачів для майнінгу Monero (XMR), згідно з повідомленням опублікованому в блозі 12 листопада.

Програма походить з Росії і названа «WebCobra»,  завантажує одного з двох майнінг клієнтів виробників і використовує потужність процесора зараженого пристрою для виробництва монет для злочинців.

WebCobra поводиться більш «класично», ніж шкідливе ПО, і працює майже без сліду, каже McAfee Labs, єдина помітна відміна для кінцевого користувача в зниженні продуктивності апаратного забезпечення.

«Шкідливий майнінг монет важко виявити. Коли комп’ютер зламаний, шкідливий додаток працює тихо в фоновому режимі за допомогою всього лише однієї ознаки: погіршення продуктивності, – пишуть дослідники, додаючи:

«Коли шкідливе ПО збільшує споживання енергії, машина сповільнюється, залишаючи власника з головним болем і небажаним рахунком».

Кількість таких шкідливих програм в 2018 році збільшилася майже на 500 відсотків, і провідні коментатори попереджають про епідемію. Повідомляється, що Monero, як криптовалюта, орієнтована на анонімність і конфіденційність, є популярною метою для майнінгу.

Минулого місяця Google оголосив, що видалить всі розширення, що містять заплутаний код зі свого інтернет-магазину Chrome Web Store, з метою боротьби з прихованим майнінгом криптовалют серед інших порушень правил.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *