Wednesday , 20 June 2018

Metropolis – наступне велике оновлення Ethereum

Metropolis – наступне оновлення блокчейну ethereum, що обіцяє представити безліч переваг, після офіційного запуску. Протокол, який тривалий час був предметом цікавості і дебатів, є третім етапом в чотириступінчастій дорожній карті, вперше представленій в 2015 році, несе найбільш суттєві зміни в платформі.

Однак, існує реальний ризик в розгортанні протоколу.

За словами розробника протоколу ethereum Влада Замфіра, Ethereum не є безпечним або масштабованим, і це незріла експериментальна технологія. Можливо Metropolis стане тим одним оновленням, яке змінить цей факт.

Оскільки суттєві зміни на платформі ставлять реальні гроші під загрозу, розробники ethereum продовжують удосконалювати технологію, не звертаючи увагу на невдоволення користувачів, підприємців і ринку, які, довгий час очікують просування вперед.

В Metropolis, колись задуманому як етап, на якому нарешті з’являлася зручна версія технології, відбулися зрушення, які можуть істотно змінити остаточний випуск коду.

Відповідно, оновлення тепер було розділене на два етапи: Byzantium і Constantinople, і хоча обидва вони все ще розвиваються, зараз складається рання картина того, як вони можуть в кінцевому підсумку вплинути на мережу.

Byzantium

Byzantium включатиме в себе в цілому дев’ять протоколів поліпшення ethereum (EIP) або окремих патчів коду в мережі. До них відносяться такі зміни, як виправлення проблеми коригувань складності, операції «returndata», операції «статичного виклику», нові прекомпілятори, функція затримки складності і вкладення даних повернення транзакцій в платежі.

Всі вони розроблені для підвищення ефективності роботи мережі при мінімізації потенційних експлойтів. Це дрібні деталі, які не будуть очевидні для не-розробників. Однак деякі з них будуть і досить істотні.

В даний час відбуваються зміни, які покращать обробку несправного коду в рамках смарт-контрактів, так що платежі не будуть проходити, якщо в програмуванні виникнуть помилки. Крім того, ці зміни вплинуть на життєвий цикл контракту, оскільки оновлення контрактів може бути попередньо сконфігуровано в початковий код.

Контракти також будуть знову безпечними, так як певні зміни спрямовані на захист від того, що називається повторної атакою (коли ненадійний код проникає в контракт, щоб маніпулювати ним).

Нова функція для вбудовування даних повернення транзакцій в платежі дозволить легким клієнтам визначити, чи була транзакція успішною чи ні, без фактичного виконання транзакції на віртуальній машині. Це також вплине на інструменти офф-чейн.

Ще одне оновлення буде затримувати бомбу складності, яка в даний час детонує по мережі, гарантуючи, що час транзакцій не стане неприйнятним. (Час транзакцій в даний час складає близько 25 секунд – в порівняння з 10-секундними стандартами ethereum).

Це оновлення також зменшить винагороди, які отримують майнери за блоки, що буде означати, що процес майнінгу буде швидше і дешевше. Ще одне виправлення для майнінгу виключає попередню помилку в коригуванні складності, щоб гарантувати, що час блоку залишається більш стабільним.

Нові прекомпіляції, випущені в Byzantium, прокладають шлях до zk-snarks – криптографічної процедури, яка вперше дозволяє справді приватні транзакції в мережі ethereum. Це створюється у співпраці з z-cash, заснованій на конфіденційності криптовалюті, яка є першим широко поширеним застосуванням технології.

Constantinople

На жаль, немає дати виходу для Constantinople, другого хардфорка Metropolis. Це пов’язано з тим, що деякі зміни, як було встановлено, загрожують припущенням, встановленим глибоко в коді ethereum, відкриваючи двері для ряду потенційних експлойтів.

Один EIP, який планується, проте, спрощує процес оцінки транзакції.

Однак, основною перешкодою, мабуть, є EIP 86, планований центр проекту і найцікавіший (і складний) з усіх EIP.

EIP 86 хоче домогтися абстракції безпеки облікового запису, роблячи облікові записи більш гнучкими і налаштовуваними, дозволяючи розробляти нові функції. Користувачі зможуть визначати свою власну модель безпеки, записуючи свої криптографічні специфікації в платежі.

Але проблеми з EIP 86 були настільки значними, що розробникам знадобилося багато часу і зусиль для правильного вирішення.

По-перше, був виявлений протокол для мутації декількох інваріантів, які відкривають нескінченні цикли проблем. Ще в червні був виявлений експлойт, який дозволив би зловмиснику заволодіти гаманцями, реорганізовуючі ланцюжок або повторюючи одну й ту ж транзакцію.

Однак також можливо, що за час, необхідний для завершення їх кодування, з’являться нові проблеми і можливі покращення.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *