Monday , 24 June 2019

Monero успішно реалізував хардфорк

Хардфорк Monero, 10-ї за величиною криптовалюти, був активований в п’ятницю, в результаті чого з’явилося безліч оновлень. Однак одне конкретне оновлення загрожує розділити мережу на два конкуруючих ланцюга.

У блоці номер 1546000 (08.20 UTC в п’ятницю) оновлення програмного забезпечення криптовалюти пройшло наживо, згідно з даними blox.minexmr.com. Через суперечливий характер поновлення, monero співтовариство через соціальні медіа активно спостерігає за рівнем прийняття.

Раніше в цьому році Monero заявив про свій намір регулярно оновлювати свій майнінг алгоритм Cryptonight Proof-of-Work (PoW), щоб не допустити того, щоб виробники обладнання для майнінгу розробляли Monero-сумісні ASIC майнери, оскільки критики стверджують, що ці пристрої призводять до централізації майнінгу і загрожують «здоров’ю» мережі.

Незабаром після цього оголошення Bitmain – найбільший в світі виробник ASIC – заявив, про свою розробку Cryptonight ASIC, а відповіддю Monero стало включення налаштувань PoW в запланований форк.

Схоже, що цей крок має широку підтримку спільноти, але принаймні одна фракція – псевдонімальная група, що працює під назвою «Monero Classic», – каже, що вона продовжить видобувати оригінальний ланцюжок.

На веб-сайті групи говориться:

«Близько 80% нинішнього хешрейта Monero згодні з нашою позицією і відмовляються слідувати змінам POW. Ось чому ми заздалегідь заявляємо, що ми будемо підтримувати вихідне програмне забезпечення, яке слідує вихідним правилам. Ми відкидаємо централізований контроль над розробниками, і ми вважаємо, що добровільна участь як для користувачів, так і для майнерів буде підтримувати принципи децентралізації ».

Неясно, чи дійсно група є про-ASIC або просто використовує fork як можливість швидко отримати прибуток, створивши нову криптовалюту, але примітно, що AntPool, який управляється Bitmain, відкрив майнінг пул Mоnero Classic і спонукав користувачів вимагати XMC.

У будь-якому випадку ця 80% цифра, зазначена на веб-сайті Monero Classic, звичайно ж, вводить в оману. Користувачі завжди повільно оновлюються до нових версій програмного забезпечення, тому несвоєчасне оновлення не обов’язково означає, що майнер відмовиться від зміни PoW.

Крім того, невідомий відсоток хешрейта належить майнерам ASIC – самим пристроям, які форк автоматично робить застарілими. Звичайно, вони будуть продовжувати видобувати оригінальний ланцюжок – у них немає іншого вибору, крім вказання їх хешрейта на інший монеті Cryptonight.

Нарешті, ні для кого не секрет, що Monero видобувається рядом бот-мереж, і в той час як досвідчені хакери будуть розгортати поновлення на своїх комп’ютерах-зомбі, у «script kiddies” не буде інструментів для цього, і їх бот-мережі будуть продовжувати добувати Monero Classic навічно.

Незалежно від того, за яким ланцюжком вони вважають за краще слідувати, розробники Monero попереджають, що трата монет на обидва ланцюга може мати несприятливі наслідки для конфіденційності користувачів – навіть для користувачів, які взаємодіють тільки з однією мережею.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *