Saturday , 20 October 2018

Parity закликає до хардфорку Ethereum

Компанія Parity Technologies опублікувала оновлену інформацію про свої зусилля по поверненню коштів, втрачених в результаті гучної помилки кодування, яка сталася в ethereum минулого місяця.

У повідомленні в блозі, команда Parity згадала минулі проблеми, які переслідували ethereum, і намагається привести їх недавній інцидент як ще один приклад. Вони не згадують, що в цьому конкретному випадку йдеться про понад півмільйона ether вартістю понад $ 230 мільйонів в поточних цінах, які були заморожені.

З огляду на ставки, Parity прагне активізувати підтримку спільноти в плані «порятунку» коштів в цьому пості, закликаючи тих, хто запускає програмне забезпечення до його оновлення.

Визнаючи, що рішення в кінцевому підсумку залежить від спільноти, Parity вказав, що переважне виправлення було б за допомогою змін протоколу на віртуальну машину ethereum (EVM). Згідно з повідомленням в блозі, це було б «функціональне удосконалення платформи», яке дозволить відновити втрачені кошти і захистити від подібних випадків в майбутньому.

Розробники пишуть:

«Всі ці кошти, ймовірно, не підлягають відновленню без зміни стану блокчейна, модифікації коду або зміни правил консенсусу …. Ні в кого не повинно бути ілюзій, що розблокування цих застряглих коштів буде чимось іншим, крім рятувальної операції, яка можлива лише за допомогою хард форку ».

Ця ідея була піддана критиці розробником ethereum Ніком Джонстоном, який сказав, що це «змінить важливий інваріант» в EVM, що потенційно призведе до «несподіваних помилок навіть у вже розгорнутих контрактах».

Позиція компанії також підкреслювала думку про те, що компанія не може діяти в односторонньому порядку для повернення коштів. Як один з етапів процесу, вона також повинна задокументувати ідею, як пропозицію поліпшення ethereum (EIP), офіційні патчі коду для платформи.

Три варіанти

Команда Parity перераховує три можливих курси дій на даний момент часу. Перший дозволить власникам приватних ключів, порушених певними проблемами, вивести свої ether, як запропонував Віталік Бутерін. Цей підхід, кажуть вони, не покриватиме кошти, заморожені в гаманцях Parity, оскільки відповідний контракт як і раніше містить код.

Друге рішення – це відновлення за конкретними адресами. Вони пояснюють, що фокус буде на захопленні якомога більшої кількості крайових випадків, але це неможливо визначити чітко.

Третє рішення, запропоноване Parity, – це зміна протоколу, яке дозволило б відродити «суїцидні» контракти. Вони очікують, що ця пропозиція призведе до безлічі розбіжностей, але сподівається, що співтовариство в кінцевому підсумку підтримає його.

За час, що минув з моменту заморожування фонду, Parity дебати викликали дискусії, що нагадують про злом DAO в минулому році, в результаті якого був реалізований хард форк, що породив конкуруючу криптовалюту під назвою ethereum classic (зараз вона оцінюється в $ 1,7 мільярда), хоча і в менших масштабах.

У блозі Parity робиться висновок:

«Ми сподіваємося, що співтовариство підтримає рішення, щоб ми могли допомогти всім користувачам».

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *