Sunday , 26 May 2019

Proof of Keys кидає виклик централізації криптовалют

Учора, 3 січня, відбулася акція «Proof of Keys», спрямована проти централізованих обмінів, яку очолює біткоін (BTC) інвестор Трейс Майер.

В рамках акції Proof of Keys користувачам пропонується вивести біткоіни з торгових платформ і тим самим пересвідчитися, що саме вони, а не треті сторони, є власниками своїх коштів. Популярність акція отримала серед користувачів біткоін, але її починають підтримувати і власники альткоінів.

У відео на YouTube, де розповідається про подію Proof of Keys, Майер заявляє, що власники криптовалют повинні вирішити, чи повернути собі «грошовий суверенітет», чи продовжувати чекати «14 днів на отримання власних монет».

1 січня Майер звинуватив криптовалютний обмін HitBTC в заморожуванні зняття коштів з рахунку напередодні події Proof of Keys. Згодом до нього приєдналися інші в його підозрі, в тому числі Джон Макафі, виробник гаманців Bitfi і підприємець Туурі Демеестер.

HitBTC згодом відхилив звинувачення. У коментарі Cointelegraph представник маркетингової команди біржі заперечував будь-який зв’язок між блокуванням аккаунта і акцією, що відбудеться. Він написав в електронному листі:

«Ці тимчасові, пов’язані з безпекою, блокування виведення коштів є прямим наслідком наших міжнародних заходів KYC [Знай свого клієнта] і AML [Боротьба з відмиванням грошей] … Ці правила існують і застосовуються до нас і до всіх, 24 години на добу, 365 днів на рік. Тому ми ніколи не відключаємо ніяких інструментів безпеки або перевірок. Ні в звичайні дні, ні в особливі дні; включаючи події і флешмоби, такі як Proof of Key Day ».

Біткоін-євангелісти і крипто-критики в рівній мірі критикували простір за його надмірну централізацію, що багато хто вважає протилежнимдо  його основоположних принципів. Американський економіст Нуріель Рубіні, який заявив, що криптовалюти є «матір’ю або батьком всіх шахрайств і бульбашок», підкреслив, що вони також більш централізовані, ніж Північна Корея. Рубіні сказав, що децентралізація криптовалюти – це «міф», додавши:

«… майнери централізовані, обміни централізовані, розробники – централізовані диктатори (Бутерін -« диктатор на все життя »), а коефіцієнт нерівності Джині в біткоіні гірше, ніж в Північній Кореї».

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *