Wednesday , 27 March 2019

Rakuten запустить власну криптовалюту

Провідна японська платформа електронної комерції Rakuten переведе свою програму лояльності в систему на базі блокчейн, в якій буде використовується криптовалюта, розроблена компанією.

У 2016 році Rakuten, японський суперник Amazon, придбав Bitnet, біткоін-стартап, в який раніше інвестував, з метою розробки технологій і додатків на основі блокчейнів. Одним з перших результатів угоди можна назвати запуск нової криптовалюти компанії під назвою Rakuten Coin – побудованої на технології blockchain і існуючій програмі лояльності компанії Rakuten Super Points – яку ритейлер планує використовувати для заохочення послуг лояльності по всьому світу і для надання допомоги клієнтам в придбанні товарів через різні сервіси та ринки Rakuten.

Новина була анонсована генеральним директором Rakuten Хіроші Мікітані на сцені Mobile World Congress в Барселоні, де він назвав Rakuten Coin «безмежною» валютою. На даний момент ні він, ні представник Rakuten, що не позначили дату запуску сервісу.

Криптовалюта використовується з широкого кола причин – як нова платформа фінансування, для валютних спекуляцій, міжнародних грошових переказів, як нова платіжна валюта і багато іншого. У випадку з Rakuten, є дві основні причини.

По-перше, компанія хоче побачити, чи зможе вона вести більше транзакцій на міжнародному рівні, знижуючи деякі з комісій за обмінним курсом і з інших питань, якщо користувачі купують в фіатних валютах. По-друге, на сьогоднішній день, існує ажіотаж навколо криптовалют: люди, які, можливо, до цього не цікавилися програмами лояльності, можуть підключитися до них.

Навіть не враховуючи запуск Rakuten Coin, примітно й цікаво побачити велику компанію з електронної комерції, яка має мільярди користувачів по всьому світу і повідомила про доходи в розмірі $ 8,8 млрд. в 2017 році, прийняла рішення використовувати криптовалюти на своїй платформі.

Цікаво, що, хоча Amazon ще не зробила якихось значних кроків у сфері криптовалют, деякі вважають, що компанія може більш активно брати участь, грунтуючись на недавніх покупках в домені і ширших тенденціях.

За словами Мікітані, Rakuten Coin буде задіяна в існуючу програму лояльності Rakuten Super Points. З моменту її запуску в 2003 році користувачам платформи було нараховано понад 1 трлн бонусних очок на суму $ 9,1 млрд, але, не бажаючи зупинятися на досягнутому, компанія хоче надати додаткові способи їх витратити. Стимулюючи користувачів на різні покупки в рамках програми лояльності, керівництво компанії вірить, що ще більше підвищить оберти при початкових покупках.

На даний момент очки нараховуються при кожній покупці товарів, а на окремих ринках – і при продажах. Як і у випадку з його конкурентом Amazon, у Rakuten є також мобільна послуга MVNO з планами запуску власного повномасштабного мобільного оператора. У разі якщо Rakuten отримає статус провайдера мобільних послуг, то компанія стане четвертим за рахунком оператором мобільного зв’язку в Японії.

Мікітані підкреслив, що Rakuten «дуже відрізняється від Amazon».

«У своїй основі наша концепція полягає у відтворенні мережі рителейрів і мерчантів», – пояснив Мікітані. «Ми не хочемо, щоб вони були відірвані від клієнтів, а навпаки, діяли як каталізатор. В цьому і полягає наша філософія: ми прагнемо розширити можливості суспільства, а не просто надати зручність».

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *