Sunday , 24 March 2019

Ripple звинувачують в завищенні ціни токена XRP

Ще один позов про шахрайство з цінними паперами було подано проти Ripple в Каліфорнії. В останньому позові провідний позивач Девід Оконер вимагає класифікувати криптовалюту XRP, як цінні папери.

Справа була подана у Верховному суді Каліфорнії, розташованому в окрузі Сан-Матео, і Ripple Labs, його головний виконавчий директор, Бред Гарлінгхаус і XRP II LLC – підрозділ з фінансових послуг Ripple Labs, були вказані в якості обвинувачуваних.

Згідно з позовом, спосіб управління і розподілу криптовалюти XRP Ripple Labs, а також те, як монета поєднується з пропозиціями продуктів компанії, робить XRP цінними паперами. Отже, позов стверджує, що фірма порушила закони про цінні папери, продаючи їх.

Ripple Labs також, як стверджується, намагалися маніпулювати цінами на XRP в спробі збільшення вартості токена. Один із способів, який використовував Ripple для досягнення цього, – обмеження поширення.

Завищення ціни XRP

За позовом в минулому році в травні компанія повідомила, що розподіл 61,68 млрд. XRP, що належать Ripple, буде обмежений, а фірма розмістить 55 млрд. XRP на цільовому депозитному рахунку. Згідно з позовом, керівники компанії Ripple, включаючи генерального директора, активно просували цей факт з метою підвищення ціни.

У позові далі говориться, що, обмежуючи пропозицію, передбачуваний ефект був досягнутий.

«Публічне зобов’язання Ripple обмежити постачання XRP мало передбачуваний ефект. У наступні тижні ціна XRP швидко збільшилася: приблизно з $ 0,22 за акцію 7 грудня 2017 року до $ 3,38 за кожен токен 7 січня 2018 року », – йдеться в скарзі.

Це третій позов, з яким стикається Ripple. Минулого місяця позов був поданий Владі Закіновим, також у Вищому суді Каліфорнії в окрузі Сан-Матео, стверджуючи, що XRP є цінними паперами, контрольованими Ripple Labs.

За словами Закінова, Ripple повинен був зареєструвати XRP до продажу, хоча це не було зроблено. Крім того, в позові стверджувалося, що компанія і її керівники зробили вводячі в оману заяви, і це привело до підвищення вартості XRP.

А в травні був збуджений ще один позов проти Ripple, в якому висувалися ті ж звинувачення в порушенні правил регулювання цінних паперів. Райан Коффі подав колективний судовий позов, стверджуючи, що компанія фактично проводила «нескінченне ICO», яке має класифікуватися як продаж цінних паперів. Позов також звинуватив Ripple Labs в представленні криптовалюти XRP як хорошої інвестиції, а також ретрансляції оптимістичних прогнозів цін.

У свою чергу, компанія Ripple продовжує заперечувати всі звинувачення, вказуючи на те, що токен XRP «не відповідає критеріям цінного паперу на підставі історичного визначення в судовому праві».

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *