Friday , 22 March 2019

Ripple конкурує з гігантами Blockchain

На цьому тижні Ripple (XRP) зробив серйозний прорив, оскільки значення токена протоколу зросло по експоненті за останні кілька місяців. Мережа Ripple і її материнська компанія, Ripple Labs, вважають себе мережею грошових переказів «все-в-одному» і одночасно валютою. Протокол називається валовою системою розрахунків в реальному часі (RTGS), яка діє як розподілена книга між мережею вузлів.

Ці вузли або перевіряючі сервери не пропонують стимулу, як proof-of-work Bitcoin (PoW), оскільки мережа керується незалежними серверами. Це призвело до звинувачень в тому, що мережа Ripple надзвичайно централізована, оскільки більшість перевіряючих серверів управляються банками, маркет-мейкерами та Ripple Labs. Фінансові установи, які використовували Ripple, включають Earthpoint, Fidor Bank, Bank of America і HSBC.

Відсутність proof-of-work створила найбільший рre-mine

Без PoW і тільки з групою перевіряючих вузлів, всі 100 мільярдів токенів XRP були створені під час початкового запуску мережі Ripple. В даний час в обігу знаходяться 38 мільярдів цих XRP, в той час як засновники бази даних і компанія володіють частиною активів XRP, що залишилася. Скептики кажуть, що одним з найстрашніших аспектів ринків ripple є той факт, що Ripple Labs контролює понад 60 мільярдів XRP, що становить більше половини того, що в даний час знаходиться в обігу.

Ripple була створена в 2012 році Райаном Фуггером і Джедом МакКалебом і спочатку називалася Ripplepay. Співзасновник Джед МакКалеб добре відомий тим, що також допомагав Mt Gox стати на ноги разом з Марком Карпелесом. МакКалеб в той час ребрендував компанію Ripplepay на Ripple і допоміг просувати публічну базу даних до кінця 2013 року. Потім він покинув компанію, щоб почати власне підприємство, зване мережею Stellar, яка є в основному форком бази даних XRP, але відрізняється процесом поширення. У 2014 році ринки XRP значно знизилися, оскільки ходили чутки, що Джед МакКалеб планував продати свої акції в розмірі 9 мільярдів XRP. Продаж токенів МакКалеб залишається непідтвердженим донині.

Інший засновник Ripple, Кріс Ларсен, пожертвував 7 мільярдів XRP на благодійність приблизно в той же проміжок часу. Потім МакКалеб знову фігурував в новинах, в зв’язку зі спробою продати свої основоположні акції XRP на біржі Bitstamp. Ripple Labs вирішила, що продаж не відповідає інтересам мережі, тому XRP були заморожені.

«Заморожування» коштів МакКалеба виявило цікаву функцію, пов’язану з публічною базою даних Ripple. Ripple Labs може заморозити облікові записи XRP, використовуючи два можливих методи: можна зупинити функціональність окремого облікового запису, в той час як «глобальне заморожування» може привести до зупинки всієї мережі. Глобальне заморожування – це не чутки, і Ripple Labs опублікувала заяву про це 1 серпня 2014 року. Крім того, представник Ripple Labs сказав криптовалютному оглядачеві Шону Вінсу ще в квітні 2015 року, як працює заморожування і, що користувачі мають вибір.

«Протокол Ripple дозволяє кожному шлюзу вирішувати свою власну політику, тому у користувачів є вибір між використанням шлюзу з заморожуванням або без заморожування, в залежності від їх переваг», – сказала Моніка Лонг, віце-президент з маркетингу і комунікацій в Ripple Labs.

У міру наближення 2018 року скептики і спекулянти стурбовані тим, що інвестори вважають, що ripple це «наступний біткоін». Занепокоєння викликано тим, що компанія, яка володіє більш ніж половиною резервів валюти і централізована функція заморожування XRP, може теоретично піддавати цензурі будь транзакції, включаючи всю мережу. Більшість криптовалютних ентузіастів не є найбільшими прихильниками ripple і вважають, що, оскільки це не блокчейн, її навіть не варто представляти на Coinmarketcap. Однак, незважаючи на це, ринки працюють дуже добре, і інвестори, схоже, не турбуються про недоліки екосистеми XRP.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *