Thursday , 20 September 2018

SEC висуває звинувачення проти двох ICO

Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) вперше висунула звинувачення в шахрайстві на адресу ICO-стартапів.

У прес-релізі, опублікованому сьогодні, регулюючий орган США з цінних паперів звинуватив дві компанії і їх засновника, бізнесмена Максима Заславського в порушенні вимог законодавства про цінні папери та боротьби з шахрайством.

Відповідно до прес-релізу SEC, в ході двох ICO-кампаній Заславський продавав криптовалюти, не забезпечені активами. При цьому, як стверджують представники Комісії, підприємець запевняв учасників краудсейла REcoin в тому, що кошти залучаються “для інвестування в нерухомість”.

Як повідомляється, компанія зібрала групу юристів, брокерів і бухгалтерів, які інвестували б вклади ICO в нерухомість, заробляючи для інвесторів значні дивіденди. Незважаючи на комплексний рекламний бліц, REcoin зібрав всього $ 300 000, хоча Заславський розповів інвесторам, що сума склала від $ 2 до $ 4 мільйонів.

SEC заявляє, що шахрайська діяльність Заславського поширилася на інший ICO, Diamond Reserve Club, який він заснував після того, як уряд США «втрутився» в ICO REcoin, згідно із заявою, опублікованою на біткоін форумі, що приписується Заславському. Diamond Reserve Club імовірно інвестує в алмази і надає власникам REcoin «символічне членство» в новій компанії. З повідомлення:

«Врешті-решт, діаманти вічні, особливо ті, що зберігаються в безпечних місцях в Сполучених Штатах, і повністю застраховані на всю їх цінність. Таким чином, вони дійсно не сприйнятливі до будь-яких урядових маніпуляцій …. Члени зможуть обміняти свої токени на фізичні алмази на платформі Клубу в режимі реального часу і без проблем».

Однак, згідно з SEC, Diamond Reserve Club не закупив алмазів і не планував цього робити.

SEC подала скаргу на Заславського та його компанії в федеральний районний суд Брукліна. В даний час SEC вимагає від компаній виплати штрафів, а також повернення всіх залучених коштів. Крім цього, Комісія прийме заходи, щоб заборонити Заславському проводити ICO-кампанії в подальшому.

“Інвесторам слід обережніше ставитися до компаній, активно рекламують ICO в якості інструменту отримання надприбутку, – сказав Ендрю Каламарі, директор регіонального офісу SEC в Нью-Йорку. – У нашій скарзі зазначено, що Заславський привертав інвесторів брехливимим обіцянками про отримання доходів завдяки інноваційним технологіям”.

REcoin не відразу відповів на запит про коментарі.

Боротьба SEC з ICO

ICO REcoin і Diamond Reserve Club, мабуть, є першими, продаючими токени, на кого подали скарги американські регулятори. Проте, SEC позиціонує себе, як борця з шахрайськими і невідповідними законам ICO. На цьому тижні агентство оголосило про створення нової кібергруппи, покликаної захистити роздрібних інвесторів від кібер-загроз, в тому числі шахрайських ICO. Більш того, принаймні ще один ICO, Protostarr, закрився в відповідь на тиск SEC і видав відшкодування своїм інвесторам. Поки триває бум ICO, і, схоже, він продовжуватиметься – слід очікувати, що SEC буде грати ще більш активну роль на ринках ICO в США.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *