Wednesday , 19 December 2018

SEC оголошує про створення «Cyber ​​Unit»

У понеділок SEC опублікувала прес-реліз про створення спеціалізованого підрозділу «Cyber ​​Unit». Цей підрозділ буде займатися протидією порушенням, пов’язаним з технологією розподіленого реєстру і сферою первинних пропозицій монет (ICO). Команда, очолювана Робертом А. Коеном, колишнім співголовою підрозділу Market Abuse Unit, також буде зосереджена на двох формах злочинів, які часто пов’язані з криптопростором: маніпулювання ринком і крадіжка конфіденційної інформації.

SEC заявила:

В Cyber ​​Unit основна увага буде приділена таким проблемам пов’язаним з криптопростором:

  • Схеми маніпулювання ринком з використанням неправдивої інформації, поширюваної через електронні та соціальні мережі
  • Злом для отримання матеріальної непублічної інформації
  • Порушення, пов’язані з технологією розподілених реєстрів і ICO
  • Неправомірна поведінка, що здійснюється з використанням dark web
  • Вторгнення в роздрібні брокерські рахунки
  • Кібер-пов’язані загрози для торгових платформ та іншої ринкової інфраструктури

Новий Cyber ​​Unit, безсумнівно, буде мати значний авторитет, якщо все це підпадає під його компетенцію. Третій пункт найбільш важливий для криптовалютних ринків. SEC офіційно приймає на себе повноваження контролера як ICO, так і сектора «розподілених реєстрів».

Таке надання повноважень по використанню влади по відношенню до «розподілених реєтрів» здається занадто широким. Залежно від того, як SEC (і, можливо, суди) визначає цей термін, SEC може мати широкі повноваження для вивчення користувачів цифрових валют.

Регулювання ICO не викликає подиву

Слідуючи рішенням цього літа, згідно з яким проект «TheDAO» Ethereum був насправді пропозицією безпеки, не дивно, що SEC проводить досить активний підхід щодо регулювання ICO.

Бум ICO був безпрецедентним, і в 2017 році він зібрав понад $ 1,5 млрд. Багато з цих ICO є або відверто шахрайськими, або результатом неясних ідей в голові кількох потенційних підприємців.

Також особливий інтерес представляє перший пункт, в якому йдеться про те, що SEC буде стежити за схемами відкачування і скидання, здійснюваними через «електронні та соціальні мережі». Крім того, для користувачів цифрових валют, які здійснюють незаконну діяльність на Darkweb, в пункті 4 вказується, що це також буде входити в сферу інтересів SEC.

Збалансований підхід

В цілому, SEC, схоже, дотримується збалансованого підходу до цифрових валют. З огляду на те, що багато ICO обіцяють «токени», які звучать так само, як «акції», не дивно, що SEC буде зацікавлена ​​порушеннями в цій області.

Ретельний контроль може запобігти обману роздрібних інвесторів, а не повністю знищити ринок ICO. Аналогічним чином, нагляд над порушеннями «технології розподілених реєстрів» може дати SEC більше можливостей відслідковувати і переслідувати передбачуваних шахраїв, таких як Джош Гарза.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *