Sunday , 24 June 2018

Segregated Witness було офіційно активовано в мережі

Segregated Witness (Segwit) був ідеєю, яка була представлена ​​розробником програмного забезпечення Пітером Уілем в 2015 році на семінарі з масштабування в Гонконзі. Протокол призначений для переміщення записів з хеш-транзакції, що теоретично сприятиме гнучкості та створення більшого простору блоків. Концепція була спочатку добре сприйнята спільнотою біткоінерів, але деякі сподівалися і на збільшення розміру блоку в майбутньому. Спільнота і розробники не змогли домовитися про збільшення розміру блоку, і почалася тривала дискусія. В результаті протокол Segwit досить довго «пролежав на полиці», так як деякі майнери не схвалювали оновлення, без включення збільшення розміру блоку.

Команда розробників Segwit2x і більшість майнерів зуміли зафіксувати Segwit 8 серпня на блоці 479707. Після цього, 23 серпня, майнінг пул BTC.com обробив блок 481 822 і в мережі офіційно був активований Segregated Witness.

На ринках, однак, ціни на біткоіни змінилися незначно, набагато більшою була увага навколо Litecoin, який активував SegWit кілька місяців тому.

SegWit для біткоіна приходить на тлі триваючих дебатів про наступну значну подію для галузі, яка в листопаді буде реалізована у вигляді хардфорка SegWit2X.

З цієї дати будуть доступні три циркулюючих «версії» біткоін з чіткою підтримкою конкретного ланцюга, який поки неможливо передбачити.

Post-SegWit біткоін екосистема, що зміниться?

Є кілька ключових змін або поліпшень, які потрібно очікувати в мережі біткоін в найближчі тижні.

Першою великою зміною для біткоін стане значна оптимізація блоків, що, на думку кількох розробників Bitcoin Core, швидше за все зменшить розміри блоків біткоін на 75%. Оскільки активація SegWit переміщує велику частину даних, які традиційно зберігаються в біткоін транзакціях, розмір транзакцій буде істотно знижуватися й, природно, комісії будуть набагато дешевше.

Через SegWit будуть реалізовані двошарові рішення, такі як Lightning, і кілька стартапів, таких як Zap, розробили гаманці з мікроплатежами на основі Lightning, щоб дозволити користувачам біткоін відправляти і отримувати мікроплатежі з більш низькими тарифами. Після ретельного тестування і досліджень великі біткоін стартапи могли б використовувати Lightning комерційно і, можливо, пропонувати послуги мікроплатежів, які можуть ефективно обробляти платежі по біткоіну з більшою гнучкістю.

Можливо, найголовніше, SegWit усуває транзакціонну податливість, що є важливим поліпшенням безпеки для апаратних гаманців bitcoin. Trezor раніше пояснив, що SegWit дозволить використовувати апаратні біткоін гаманці, включаючи Ledger і KeepKey, щоб значно скоротити періоди до-підтвердження транзакцій. У січні Марек «Slush» Палатінус (Palatinus), генеральний директор і головний архітектор Trezor і компанії Satoshi Labs, писав:

«SegWit – це благословення для апаратних гаманців з багатьох причин. Я дійсно думаю, що розгортання SegWit підвищить безпеку, тому що це зменшить величезну складність апаратних гаманців, існуючу сьогодні».

На додаток до цього оголошення робоча група Segwit2x вирішила використовувати захист від повторного відтворення в базі кода, запропонований Гевіном Андерсеном. Багато біткоінерів задавалися питанням, як це буде оброблятися, і тепер буде реалізована форма захисту від повтору. Segregated Witness реалізований, і багато людей схвильовані, але майбутнє залишається невизначеним для наступної половини плану Segwit2x. До тих пір деякі біткоінери святкуватимуть сьогоднішню віху, так як знадобилося багато часу, щоб активувати протокол Segwit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *