Sunday , 26 May 2019

SegWit2x скасовано

Організатори скандального оновлення програмного забезпечення Bitcoin припиняють спробу збільшити розмір блоку шляхом хардфорка.

Про це оголосив керівник проекту SegWit2x Майк Белш в електронному листі, поширеному в списку розсилки SegWit2x, але в ньому також були підписи Венсеса Касареса (Xapo), Джихана Ву (Bitmain), Джеффа Гарзіка (головний розробник SegWit2x), Пітера Сміта (Blockchain.info ) і Еріка Ворхеса (ShapeShift). Цікаво, що заява не була підписана Баррі Сільбертом, чия Digital Currency Group зіграла важливу роль в організації Нью-Йоркського угоди (NYA), яка привела в рух SegWit2x.

Угода передбачала як активацію Segregated Witness (SegWit), так і збільшення розміру блоку до 2 МБ. SegWit був активований раніше в цьому році, хоча роль NYA в його реалізації досить спірна. Проте, питання про розміри блоку ніколи не досягало консенсусу, і дебати стали все більш запеклими, оскільки приблизна дата 16 листопада для хардфорка наблизилася.

До даного моменту майже всі змирилися зі сценарієм, в якому біткоін розділився б на два конкуруючих блокчейна. Проте, ці побоювання були розсіяні в середу, так як Белш зробив заяву про те, що розробники і промоутери поновлення протоколу стурбовані тим, що активація хардфорка може виявитися «невдачею для зростання Bitcoin».

Із заяви:

«Не дивлячись на те, що ми твердо віримо в необхідність збільшення розміру блоку, ми вважаємо ще більш важливим: підтримувати співтовариство разом», – писав Белш. «На жаль, ясно, що ми не створили достатнього консенсусу щодо чистого поновлення розмірів блоків, на даний момент. Продовження руху в цьому напрямку може розділити співтовариство і стати перешкодою для зростання біткоіна».

Ринки відповіли різким стрибком на нові рекордні максимуми. Після оголошення, біткоін побачив сплеск приблизно в $ 500 менше ніж за годину, бурхливо відреагувавши на новини. На момент написання цієї статті ціна біткоіна консолідувалася вище попереднього рекордного максимуму приблизно в $ 7700 після встановлення нового рекордного максимуму в $ 7900.

Подібне коливання ціни на біткоін вказує на потенційний конфлікт між короткостроковими і довгостроковими наслідками скасування SegWit2x. Хардфорк розділив би біткоін на два конкуруючих блокчейна, і боротьба за перевагу була б серйозною. Біткоін сервіси очікували серйозних збоїв, і була висока ймовірність того, що деякі користувачі втратять активи через повторні атаки і інші експлойти.

Проте, деякі аналітики припустили, що можлива активація SegWit2x фактично підтримує ціну біткоіна в короткостроковій перспективі і сприяє збільшенню її частки на ринку. Причиною цього є те, що розкол блокчейна привів би до створення нової криптовалюти, надаючи поточним власникам біткоінів «безкоштовні» монети на другому блокчейні. Оскільки активація SegWit2x виявилася певною, трейдери, можливо, вже оцінили вартість цих «крипто дивідендів» і відповідно збільшили свої позиції біткоіна. Тепер, коли хардфорк був скасований, вони можуть перенести частину цього капіталу назад на ринки альткоінів.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *