Thursday , 17 January 2019

Stellar готує реалізацію Lightning Network

На цьому тижні, команда розробників блокчейн проекту Stellar оголосила про свої наміри запустити мережеву реалізацію Lightning Network (LN). Це зробить Stellar одним з перших проектів, які офіційно оголосили про інтеграцію Lightning Network з моменту випуску бета-версії минулого тижня.

У понеділок, команда Stellar опублікувала технічні специфікації і дорожню карту для впровадження мережі Lightning Network – технологічного оновлення, яке дозволяє криптовалютним мережам підвищити швидкість і ефективність, переміщаючи платежі «поза мережею» на платіжні канали другого рівня.

Розробники Stellar стверджують, що реалізація LN може виявитися ще більш надійною, ніж ті, які створені для біткоін і інших подібних монет тому, що дозволяє користувачам виконувати «будь-яку операцію, яку можливо виконати в мережі Stellar (наприклад, не тільки платежі, а й створення, видалення, або зміну дозволів на облікові записи) … в каналі оплати “.

Засновник Stellar Джед МакКалеб вважає, що Lightning Network стане невід’ємною частиною зростання платформи:

«Останнім часом ми уклали багато партнерських угод і про багато з них ще буде оголошено, і це змушує Stellar вдосконалюватися. Для того, щоб мережа була ефективною і стабільною, нам потрібно щось на кшталт Lightning».

Прихильники LN також прогнозують, що в майбутньому ця технологія буде використовуватися, щоб дозволити користувачам торгувати криптовалютами або здійснювати транзакції між блокчейнами з використанням «атомних свопів».

Те, що реалізація LN буде запущена на Stellar, не є несподіванкою. Спочатку проект включав прийняття каналів станів в 2015 році, а дорожня карта, випущена розробниками криптовалюти в січні, включала Lightning в число цілей розвитку на 2018 рік.

Наступні кроки

Оголошення відбувається після того, як минулого тижня, 15 березня 2018 року, Lightning Labs представили свою бета-версію для Lightning Network. Lightning Network була оголошена рішенням проблеми масштабування Bitcoin, і подія була сприйнята співтовариством з величезним оптимізмом. Хоча для біткоін потрібні були роки, МакКалеб вважає, що Stellar зможе впровадити технологію швидше, ніж біткоін.

Однак, дуже примітний факт, що розробники впевнені в можливості швидкої реалізації.

Це не означає, що інтеграція Lightning на Stellar дуже проста. Розробники Stellar не можуть просто перенести код, який працює на біткоін сьогодні. Швидше за все, вони розробили свою власну унікальну версію. З цією метою вони запросили розробником Джеремі Рубіна, який протягом багатьох років активно брав участь в реалізації найпопулярніших біткоін нодів.

До 1 квітня Stellar вже планує запустити перші елементи технології в тестовій мережі, з амбітними планами випустити реалізацію для реальних платежів до осені.

І на думку розробника Bitcoin Core Джеремі Рубіна, реалізація Stellar Lightning Network отримає бета-версію до жовтня, з повною версією, наміченою на 1 грудня.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *