Monday , 22 April 2019

Telegram тестує сервіс для зберігання даних користувачів

Telegram тестує в закритому режимі сервіс по ідентифікації користувачів для своєї блокчейн-платформи TON, пише газета “Ведомости” з посиланням на власні джерела. Йдеться про Telegram Passport – він дозволить ідентифікувати особу користувача Telegram: всі необхідні документи і дані потрібно буде один раз завантажити в месенджер, щоб потім через Telegram миттєво передавати їх сервісам-партнерам і користуватися їх послугами як всередині Telegram, так і на основних сайтах сервісів.

Про те, що Telegram намір створити блокчейн-платформу TON, стало відомо в січні. Власне, саме на цей проект месенджер залучив у інвесторів $ 1,7 млрд. «З’явиться ціла нова економіка, наповнена товарами і послугами, оплатити які можна буде за допомогою криптовалюти», – описував нову платформу Telegram. В екосистемі TON буде все – від контенту до різних сервісів, товарів і послуг. Усередині TON буде здійснюватися обіг криптовалюти під назвою Gram. Вона стане основною валютою внутрішньої економіки Telegram. Нею будуть користуватися сотні мільйонів людей по всьому світу, був упевнений Telegram.

Telegram Passport дозволить піти від анонімності криптовалютних платежів, що так турбує зараз регуляторів по всьому світу, пояснює Олександр Філатов, партнер SP Capital – ця інвестиційно-консалтингова компанія сама інвестувала в TON і допомагала Telegram залучати інших інвесторів в цю блокчейн-платформу.

За даними видання, Telegram Passport може запрацювати до початку літа, тоді ж з його допомогою можна буде скористатися послугами кількох партнерів. Сервіси-партнери, отримавши і розшифрувавши вихідні дані, будуть самі верифікувати їх у відповідності зі своїми стандартами. Доступ до технології вже отримала платіжна система Qiwi. Компанія розглядає можливість спільного з Telegram запуску.

Сервіс зможе збирати дані паспортів, закордонних паспортів, водійських прав, комунальні рахунки, довідки про банківські рахунки та інші документи, а також просити користувача сфотографуватися.

Доступ до переданих Telegram персональних даних та копій документів залишиться тільки у користувача – він зашифрує їх своїм паролем двофакторної аутентифікації і сам месенджер не матиме до них доступу. Сервіс отримає ці дані, тільки коли користувач сам підтвердить згоду їх передати, йдеться на закритій сторінці сайту telegram.org. Загрози заблокувати месенджер за останні півроку поки привели тільки до зростання його популярності в Росії.

Проект Telegram націлений на створення цифрового активу, який в кінцевому рахунку став би широко поширеним засобом платежу. Проект включає в себе розробку мультиблокчейнової архітектури, здатної справлятися з такими обсягами угод і забезпечити достатню швидкість, щоб конкурувати з Visa Inc. і Mastercard Inc., випливає з інвестпропозиції.

Найближчі конкуренти Telegram Passport – зрілі системи, що дозволяють авторизуватися на сторонніх сайтах через Google, Facebook, Windows Live і ін., порівнює Дмитро Уфаєв, керівник одного з найбільших світових виробників обладнання для обробки операцій на ринку криптовалют – Bitfury – в Росії. Telegram зможе їх обійти, забезпечивши більшу приватність і збереження даних – це буде репутаційних перевагою, каже Уфаєв.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *