Wednesday , 27 March 2019

Tether стверджує, що токени повністю забезпечені доларом США

Спірний криптовалютний стартап Tether опублікував звіт, який свідчить про те, що його USDT токен, прив’язаний до долара, який на 1 червня перевищив ринкову капіталізацію на $ 2,55 мільярда, повністю забезпечений фізичними доларами, депонованими в двох окремих банках.

Випущений в середу, звіт був підготований Freeh, Sporkin & Sullivan LLP (FSS), юридичною фірмою, заснованою трьома колишніми федеральними суддями, в тому числі колишнім директором ФБР.

Не будучи профільною в питаннях аудиту, FSS заявила, що їй було надано повний онлайн-доступ до банківських рахунків Tether, а також до співробітників двох неназваних банків, які володіють активами Tether. Повідомляється, що однією з цих установ є Noble Bank в Пуерто-Ріко, хоча жодна зі сторін не підтвердила це публічно.

FSS заявила, що провела огляд банківських рахунків Tether 1 червня, не попередивши заздалегідь фірму, і виявила, що активи на банківських рахунках Tether перевищили ринкову капіталізацію USDT приблизно на $ 7 мільйонів, що нібито свідчить про те, що токен повністю підтримується фізичним доларом.

«В рамках участі FSS вдалося підтвердити баланси долара США на рахунках, що належать або контролюються Tether, в його банках. Згідно з листом про взаємодію, FSS вибрала дати підтвердження балансу без попереднього повідомлення або консультації з Tether », – пише фірма, додавши:

«FSS впевнена, що невитрачені активи Tether перевищують баланс повністю підтримуваних USD Tether в зверненні на 1 червня 2018 року».

Незважаючи на заяви компаній, ряд ЗМІ звернув увагу на те, що документ містить ряд застережень і жодним чином не може свідчити про повне фінансове забезпечення токенів USDT.

Так як FSS не здійснювала ніяких дій і не виносила рішень щодо активності, що передує 1 червня 2018 або наступної після цієї дати, то можна зробити висновок про відсутність гарантій про повну забезпеченість USDT в минулому або на сьогоднішній день.

Звіт був оприлюднений всього через тиждень після того, як дослідники з Техаського університету опублікували документ, в якому говорилося, що USDT використовувався як інструмент для маніпулювання ціною біткоіна під час торішнього бичачого ралі і, що часом активи можуть не бути повністю забезпечені доларом США.

Однак в заяві, опублікованій спільно з доповіддю FFS, Tether заперечував ці твердження і прагнув забезпечити більшу прозорість в своїх операціях.

«Ми хочемо прояснити кілька речей: всі Tether, що знаходяться в обігу, повністю підтримуються запасами долара США. Меморандуми, консалтингові звіти, лідери галузі, піонери криптовалюти і конкуренти підтвердили це. Резерви завжди були і будуть відповідати кількості Tether в обігу ».

На жаль, ця підвищена прозорість може не включати формальний аудит. Компанія стверджує, що причина, через яку вона не пройшла повномасштабний аудит, полягає в тому, що великі бухгалтерські фірми не хочуть ризикувати, виконуючи цю послугу для криптовалютної фірми.

«Суть полягає в тому, що аудит не може бути отриманий», – сказав Bloomberg Стью Хогнер, головний юридичний радник Tether. «Ми пішли на те, що, на нашу думку, є найкращим кроком».

Раніше Tether уклав контракт з Friedman LLP на аудит балансової звітності фірми, але відносини припинилися до завершення аудиту.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *